Projektas „Pažink gamybą kitaip“ – Plungėje

2015-05-06


 

 

        Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, bendradarbiaudamas su Plungės rajono savivaldybe, įgyvendina projektą „Integruotos jaunimo politikos plėtra”, projekto Nr. VP1-4.1-VRM-07-V-01-002, finansuojamą iš Europos socialinio fondo ir valstybės biudžeto lėšų. Projekto tikslas – stiprinti valstybinį ir nevyriausybinį sektorių, dirbantį su jaunimu, kurti, skatinti ir stiprinti nevyriausybinių sektorių bendradarbiavimo formas. Dalyvauti šiame projekte buvo atrinktos tik 10 savivaldybių, tarp jų – ir Plungės rajono savivaldybė.

       Balandžio 28 d. Plungės jaunimo darbo centre susirinkusius jaunus asmenis pasveikino Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, jaunimo reikalų koordinatorė  Lolita Vaitkevičienė, Telšių TDB Darbo išteklių skyriaus vedėjas Arūnas Juozas Auškalnis. Po susipažinimo ir projekto pristatymo dalyviai leidosi į ekskursijas po įmones.

       Buvo pasirinktos dvi įmonės – UAB „Sofabed Only“, gaminanti minkštus baldus, ir įmonių grupė LHM, užsiimanti  medinių namų, baldų ir laiptų gamyba. Įmonių vadovai jaunimui   noriai ir atvirai atsakinėjo į klausimus apie verslą, gamybą, darbo sąlygas, užmokestį ir kt. Iš įmonių sugrįžęs jaunimas išsakė savo mintis apie projektą, dalijosi įspūdžiais, diskutavo. Daugelis dalyvių net nežinojo, kad taip puikiai dirbančios įmonės įsikūrę vos ne Plungės miesto centre.

       Antrojo etapo metu, kuris vyks gegužės antroje pusėje (data derinama), Savivaldybės didžiojoje posėdžių salėje planuojama surengti diskusijas su verslininkais, Savivaldybės administracijos ir institucijų, Teritorinės darbo biržos atstovais ir projekte dalyvavusiais jaunuoliais tam, kad būtų išaiškintos priežastys, trukdančios jaunam žmogui įsilieti į verslo rinką.

       Laukiami projekto rezultatai  – įvykę susitikimai su vietos verslininkais ir jaunimu dešimtyje Lietuvos savivaldybių, parengtos rekomendacijos savivaldybėms ir LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijai bei Švietimo ir mokslo ministerijai, atsakant į klausimą,  ko trūksta, kad verslumas bei profesinis orientavimas būtų skatinamas efektyviau vietos bei nacionaliniu lygmeniu.

       Visų dalyvių vardu dėkoju mielai mus priėmusiems ir bendradarbiaujantiems įmonių grupės HML vadovui Laurynui Mitkui  ir UAB „Sofabed Only“ gamybos direktoriui Mindaugui Beržonskiui.


Jaunimo reikalų koordinatorė,
projekto Plungėje koordinatorė Lolita Vaitkevičienė
 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.