Projektas „Mūsų improvizacijos“

2019-08-14


Žemaičių Kalvarijos jaunimo klubas „Kartu kvadratu“ dar 2018 metais kibo į darbus ir pradėjo pamažu ruoštis projektui „Mūsų improvizacijos“ – 5 dienų jaunimo vasaros stovyklai. Nežinojome, ar pasiseks, bet visgi sulaukėme gerų žinių iš Plungės vietos veiklos grupės – finansavimą gavus, projektą patvirtinus buvo galima kibti į darbus. Turėjome nedaug laiko, bet daugybę idėjų, kurias norėjome įgyvendinti. Į pagalbą pasikvietėme Sedos jaunimo klubą „Būk savas“, Ryškėnų kultūros centrą bei Žemaičių Kalvarijos dienos centrą „Vilties vėrinėliai“.

2019 metų liepos 23 dieną prasidėjo ilgai laukta jaunimo stovykla „Mūsų improvizacijos“. Įdomu, kodėl pavadinimas būtent toks? Ogi todėl, kad stovyklos metu jaunimas ne tik ilsėjosi, bet ir turėjo galimybę improvizuoti. Per įvairias veiklas jaunimas atskleidė savo kūrybiškumą, atsipalaidavo, sukūrė šį bei tą naujo, įdomaus ir mielo jiems patiems.

Pirmą dieną stovyklautojai jautėsi gana nedrąsiai, nes vienas kito dar nepažino, tačiau su malonumu drauge leidosi į stovyklavietę. Gyveno buvusioje pionierių stovyklos teritorijoje, todėl jausmas buvo tikrai įdomus, geras – aplinkui vien gamta. Sužaidę keletą susipažinimo žaidimų, jaunuoliai kartu su vadovėmis vyko į Šaltojo karo muziejų – šiek tiek žinių dar niekam nepakenkė. Po muziejaus laukė pirmoji improvizacinė veikla – fraktalų piešimas. Stovyklautojai susikaupę sąžiningai piešė, spalvino ir sudėjo į piešinį visas savo emocijas. Rezultatas – meno kūriniai, atspindintys kiekvieno jaunuolio vidinius jausmus.

Antroji stovyklos diena skirta linksmybėms, bet nepamiršta ir rimtoji dalis. Vienas iš pagrindinių stovyklos tikslų buvo verslumo pažinimas, tad rytas prasidėjo kelione į laisvalaikio ir pramogų centrą „Porto“. Išklausėme paskaitos apie verslo subtilybes ir paslaptis, o po to – boulingo turnyras. Pasportavus sekė kelionė po Žemaičių Kalvariją. Gardų bendruomenės pirmininkas Bronius Kleinauskas supažindino su Žemaičių Kalvarijos istorija. Lengva nebuvo, nes karštis lauke siekė 30 laipsnių! Taip ir traukė prie ežero pasimaudyti ir atsipalaiduoti. Tą dieną pėsčiomis suvaikščiota gal 17 kilometrų.

Trečia stovyklos diena taip pat skirta verslumui. Telšiuose domėtasi šeimos verslu – Činskių ūkiu, avių veislininkyste bei eksportu. Didžiausia laimė jaunimui buvo pamaitinti avis, paglostyti ponį ir ant rankų palaikyti mažiausią fermos avinuką. Tą dieną keliauta pažintiniu taku pagal Ilgės ir Germanto ežerus. Nueitas atstumas nė kiek nenusileido ankstesnei stovyklos dienai. Kitą dieną visiškai atsiduota improvizacijoms – natūralių ir kvepiančių muilų gamybai, mandalų kūrimui, žaidimui „chaosas“. Šokių mokė, stovyklos šokį kūrė šokių mokytoja Sandra Jazdauskienė.

Paskutinę dieną Žemaičių Kalvarijoje stovyklautojai pristatė savo projektą, programą bei veiklas, merginos iš Ryškėnų padainavo nuostabią dainą, o likęs jaunimas pristatė stovyklos šokį. Stovyklos pabaigą vainikavo didžiulis putų šou, kuriuo džiaugėsi ne tik stovyklos dalyviai, bet ir Žemaičių Kalvarijos jaunimas. Stovykla pavyko puikiai, jaunuoliai nenorėjo išvažiuoti, klausė, ar kitais metais klubas dar pakvies sugrįžti. Matant laimingus jaunuolių veidus pastangos atsipirko su kaupu.

Pagrindinis penkių dienų vasaros stovyklos, skirtos Žemaitijos jaunimui, rėmėjas – Plungės rajono savivaldybės vietos veiklos grupė, o trūkstamų lėšų dalį skyrė Plungės rajono savivaldybė.

 

Audronė Jokubauskaitė, jaunimo klubo „Kartu kvadratu“ veiklos kuratorė

         

 

 

 

 

 

 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.