Projektas „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“

2015-03-02

       Plungės rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus iniciatyva 2014-2015 mokslo metais buvo gautas finansavimas iš respublikinės programos „Vaikų mokymas plaukti bendrojo lavinimo mokyklose“. Šia  galimybe pasinaudojo Stalgėnų pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai, kuriems rugsėjo – gruodžio mėnesiais kūno kultūros pamokų užsiėmimai buvo organizuojami Rietavo baseine. Projekto „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“  metu  buvo siekiama stiprinti mokinių sveikatą, išmokyti juos plaukti.

       Du kartus per savaitę 12 mokinių grupė lankė plaukimo pamokas baseine. Padedami plaukimo trenerio Augusto Šlimo, mokiniai pirmiausiai buvo pratinami prie vandens atliekant pratimus (iškvėpimo į vandenį mokymasis, nėrimas po vandeniu, slinkimai vandens paviršiumi ir kt.), vėliau  susipažino su plaukimo būdais, dažniausiai pasitaikančiomis klaidomis ir kaip jų išvengti.  Dauguma vaikų jau mokėjo plaukti, tačiau paprastais  „liaudiškais“ būdais. Trenerio dėka jie susipažino su  „sportiniais“ plaukimo būdais, išmoko taisyklingai dirbti rankomis ir kojomis.

       Pabaigę 18 val. mokymo programą, nemokantys plaukti vaikai į gijo pradinius plaukimo į gūdžius, susipažino su saugaus elgesio vandenyje taisyklėmis ir sugebėjo savarankiškai nuplaukti 25 metrų ilgio atkarpą.

 

Stalgėnų pagrindinės mokyklos inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.