2015 m. gegužės 13-ąją paskelbti Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos į gyvendinamo projekto „Bibliotekos pažangai 2“ nugalėtojai. Tarp jų – ir Plungės rajono savivaldybės viešoji biblioteka, šiam projektui į vykdyti gavusi 22 600 eurų.
2013 metų gruodį startavęs ir trejus metus truksiantis projektas „Bibliotekos pažangai 2“, kurio šūkis – „Su biblioteka prasideda atradimai!“, sieks pabrėžti bibliotekas kaip stiprias, savarankiškas vietos bendruomenės nares, gebančias spręsti iškilusias problemas inovacijomis bei į gyvendinant į vairius projektus ir veiklas.
Projekto „Bibliotekos pažangai 2“ tikslas – sustiprinti Lietuvos bibliotekų gebėjimus tenkinti besivystančios bendruomenės poreikius ir į tvirtinti bibliotekas kaip tvarias bendruomenines institucijas, galinčias pagerinti Lietuvos žmonių gyvenimo kokybę. Projektas finansuojamas Bilo ir Melindos Geitsų fondo (angl. Bill & Melinda Gates Foundation) ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos.
Plungės rajono savivaldybės viešoji biblioteka, laimėjusi šio projekto dalinį finansavimą, vykdys projektą „Plungės išmanusis parkas“. Tai edukacinis projektas, padėsiantis sustiprinti ir išplėsti vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų neformalųjį gamtinį , ekologinį ugdymą ir užimtumą rajone, panaudojant naujausias technologijas bei interaktyvias mokymo formas. Bus sukurta virtuali edukacinė-pažintinė programa su turinio valdymo sistema ir pritaikymu mobiliesiems į renginiams, skirta interaktyviai supažindinti vaikus ir jaunimą su Plungės parku, jo augmenija, gyvūnija bei istorija. Programą į sisavinę bibliotekininkai organizuos vaikams ir jaunimui ekskursijas po parką virtualiai bei gyvai, parke ir bibliotekoje bus rengiami užsiėmimai gamtos ir ekologijos tema. Taip pat vyks praktiniai gamtos pažinimo, ekologiniai užsiėmimai: kūrybinės gamtos dirbtuvėlės (atvirlaiškių gamtos tema, inkilų parko paukščiams ir vabzdžiams gamybos), meno plenerai parke, „žaliosios laboratorijos“ ir pamokos prie bibliotekos auginamame vaistažolių sode.
Projekto trukmė – 18 mėn. (2015 m. gegužė – 2016 m. spalis).
Projekto partneriai: Žemaičių dailės muziejus, Žemaitijos nacionalinio parko direkcija, Klaipėdos universiteto Botanikos sodas, fotoklubas „Žybt”, kultūros draugija „Saulutė”, klubas „Oginskių dvaro bičiuliai”.
Bibliotekos projektą remia finansiškai ir į našu natūra UAB „Verslo stimulas”, UAB „Žemaitijos sėklos”, VĮ Telšių miškų urėdija, A. Klišonio komercinė firma „Inesa”.
Projektas – mūsų visų. Prisidėti prie projekto kviečiami ir visi plungiškiai: jei kas turite informacijos apie Plungės parko gyvūnus ar augalus, parko struktūrą, istorinius objektus (kadaise buvusius ir išlikusius nuotraukose ar prisiminimuose), laukiame Jūsų bibliotekoje. Pasidalykime tuo, ką turime, ir visi kartu susigrąžinkime praeitį .
Į talką, renkant informaciją, į amžinant parką, kviečiami savanoriai fotografai, kraštotyrininkai, gamtininkai. Mums svarbus bet koks Jūsų indėlis, kaip antai itin pradžiuginusi plungiškės Uršulės dovana – gėlių sėklos prie bibliotekos laikrodinės formuojamam gėlių ir vaistažolių sodui.
Kurkime „Plungės išmanųjį parką“ kartu!
Bibliotekos inf.