Projektas „Baltija gryname ore“ remia bei skatina Baltijos šalių domėjimąsi aktyvia gyvensena

2015-09-23

 

 

       Įgyvendindamas Europos teritorinio bendradarbiavimo tikslo Pietų Baltijos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Baltija gryname ore“ („Baltic outdoor“), 2015 m. rugsėjo 2 d. Plateliuose Plungės sporto ir rekreacijos centras organizavo susitikimą su Plungės rajono vietos institucijų, organizacijų, bendruomenės atstovais ir turizmo paslaugų teikėjais, siekdamas aptarti galimas sportines, kultūrines, pažintines projekto veiklas gryname ore. Šių sportinių renginių, pristatymų apie jų organizavimą prireiks kitąmet, įgyvendinant didįjį projektą „Baltija gryname ore“, nes dabartinis projektas – tik įžanginis bei skirtas instituciniams gebėjimams stiprinti. Projektu siekiama, kad institucijos iš skirtingų valstybių surastų bendrų sąlyčio taškų ir pasidalytų patirtimi, kaip geriau organizuoti veiklas gryname ore.

Susitikimo Plateliuose akimirkos

       Susitikimo metu išsakytos idėjos apie sporto dienos organizavimą (žygiai baidarėmis, dviračiais, gamtos pažinimas) ir kultūros paveldo pažinimą (amatų ir kulinarinio paveldo, ripkos pristatymas). Tai svarbu, nes, organizuojant renginius, reikės ne tik pristatyti veiklą, bet ir perteikti kitos šalies projekto dalyviui, kaip tokią ar panašią veiklą jis galėtų vykdyti pas save. Taigi, svarbiausia mokyti, pasimokyti ir pritaikyti įgytas žinias.

       2015 m. rugsėjo 3 – 4 dienomis projekto partneriai iš Roskildės verslo koledžo (Danija), Gdansko sporto ir rekreacijos centro (Lenkija) ir Plungės sporto ir rekreacijos centro susirinko aptarti pasirengimo įgyvendinti didįjį projektą, skirtą tarptautiniam institucijų bendradarbiavimui stiprinti, pasitelkiant gamtos teikiamus privalumus. Susitikimo metu, kaip ir planuota, institucijų (savivaldybių, nacionalinių parkų, informacinių centrų, sporto organizacijų ir klubų, švietimo įstaigų ir bendruomenių) gebėjimams ir tarptautiniam bendradarbiavimui buvo skirtas didžiausias dėmesys. Planuojama įkurti Baltijos šalių lauko sporto asociaciją, jungiančią aukščiau išvadintas institucijas. Taip pat bus inicijuojamas ketinimų protokolo pasirašymas, kuriuo institucijos įsipareigos dalyvauti didžiajame projekte partnerio teisėmis.

Partnerių diskusija Roskildėje

       2015 m. spalio 27 – 28 dienomis projekto partneriai kartu su vietos institucijų atstovais vėl rinksis Roskildėje ir pateiks savo pasiūlymus dėl susidomėjusių institucijų dalyvavimo didžiajame projekte.

       Plungės sporto ir rekreacijos centras tikisi, kad Plungės rajono organizacijas ir institucijas sudomins kvietimas prisijungti prie tarptautinės bendruomenės, remiant bei skatinant Baltijos šalių  suinteresuotumą aktyvia gyvensena, mėlynųjų ir žaliųjų technologijų augimą Pietų Baltijos regione.

 

Plungės sporto ir rekreacijos centro informacija

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.