Profesijų diena Senamiesčio mokykloje

2015-02-06

 

       Sėkmingas mokinio profesijos pasirinkimas ir ateities karjera yra ne tik mokinio, bet ir jį supančios aplinkos (tėvų, mokyklos vadovų, mokytojų, klasės vadovų bei karjeros specialistų) rūpestis.  Ypač reikšmingas yra visų dalyvių bendravimas ir bendradarbiavimas, padedantis mokiniams formuoti motyvuotus gyvenimo bei profesinės veiklos tikslus. Tuo tikslu sausio 30 d. Senamiesčio mokykloje organizuota Profesijų diena. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui S. Raibužienė  10 kl. mokiniams suteikė reikalingos informacijos  apie ugdymo krypčių pasirinkimą, paskaitą  „Ar verta rinktis informatiką studijoms ir profesijai“ skaitė Klaipėdos universiteto GMF dekanas prof. V. Denisovas. Jis teigė, kad paklausiausi darbo rinkoje yra kompiuterijos ir inžinerijos specialistai. Įdomius praktinius užsiėmimus 9 kl. mokiniams organizavo Jaunimo  darbo centro vyr. specialistė A. Murašovienė.  

       Šiais metais mokykla švenčia 40 metų jubiliejų, todėl aktyviai buvo kviečiami mokinių tėvai, kurie mokėsi Senamiesčio mokykloje. Policininkai, karininkai, verslininkai, projektų vadovai, knygų vertėjai, ekonomistai, buhalteriai, žurnalistai, bibliotekininkai, menininkai, dizaineriai, siuvėjai-modeliuotojai, floristai, kineziterapeutai, sporto ir kultūros vadybos  ir kt. specialybių atstovai rado laiko ir noro susitikti su mokiniais. Apie 30 svečių  pristatė skirtingas profesijas. Su 4 kl. mokiniais susitiko profesionalus fotografas ir žurnalistas K. A. Slivskis. Žemaitijos nacionalinio parko direktorius R. Lydis mokinius supažindino su miškininko, ekologo, gamtosaugininko profesijomis. Veterinarinės tarnybos viršininkas V. Gailius populiarino veterinaro profesiją.  Apie darbą policijoje mokiniams pasakojo Plungės r. PK  viršininkas S. Vaičekauskas, kriminalinės policijos vyr. tyrėja  E.   Kupetienė bei policininkas R. Bauža. Sportininkų, trenerių  profesijoms atstovavo  SRC  vadovas A. Viršilas.

        Mokiniai turėjo galimybę susitikti su skirtingų profesijų atstovais ne tik klasėse, bet ir miesto įmonėse. Organizuotos išvykos į „Swedbank“, UAB  „Plungės šaltis“, UAB „Litnaglis“, kavinę „Baltos lėkštės“, Kultūros centrą, Miesto biblioteką  bei Plungės turgų. Iš visų profesinio veiklinimo išvykų  mokiniai parsivežė daug įspūdžių, dovanų ir puikių nuotraukų. Nuoširdžiai dėkojame klasių vadovams, susitikimuose dalyvavusiems mokinių tėveliams, visų paminėtų įmonių vadovams bei visiems Profesijų dienos svečiams.

Karjeros ugdymo koordinatorė   Loreta Oželienė

 

 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.