Profesijų diena Senamiesčio mokykloje

2017-01-26

 

 

       Senamiesčio mokykloje pirmasis pusmetis tradiciškai užbaigiamas Profesijų diena, kurią organizuojamos įvairios veiklos, skirtos karjeros ugdymui. Ir šiemet, sausio 20 dieną, pirmo aukšto fojė paruošti stendai kvietė visus balsuoti už garbingiausią, perspektyviausią ir geriausiai apmokamą profesiją. Perspektyviausia profesija mokiniai išrinko 3D dizainerio, garbingiausia – karininko, o geriausiai apmokama – chirurgo.  Mokyklos bendruomenė ne tik noriai balsavo, bet ir aplankė įvairių profesijų galvos apdangalų parodą.

       Pradinukai  ir 5-6 klasių mokiniai aktyviai leido laiką ne tik mokykloje, bet ir įvairiose įmonėse, edukacinėse programose, tėvelių darbovietėse. Klasių vadovės dėkingos tėveliams, suorganizavusiems ekskursijas  į UAB ,,Gintarinė vaistinė“, UAB „Lino takas“, UAB  „Dotnuva Baltic“ Plungės filialą, I. Kniukštienės odontologijos kliniką,  Plungės šunų mylėtojų klubą,   parduotuvę „Plunalva“,  B. Kaulienės konditerijos gaminių įmonę, medžio apdirbimo įmonę  „Lomeras“,  baldų gamybos įmonę „Melita“, UAB „Plungės vandenys“. Mokiniai apsilankė  Plungės vaikų bibliotekoje, Kretingos muziejaus Tradicinių amatų centre,  dalyvavo edukacinėse programose. 

       Visa mokyklos bendruomenė stengėsi, kad ugdytiniai kuo artimiau susipažintų su įvairių specialybių ypatumais.  Kabinetuose veikė kūrybinės-praktinės dirbtuvės, kurioms vadovauti sutiko mokinių tėvai. 7-8 kl. mokiniai turėjo galimybę susitikti, pabendrauti su įvairių sričių profesionalais ir patys išbandyti pristatomas profesijas, įgauti praktinės patirties. Ypatingo dėmesio sulaukė vizažistės, manikiūro, kirpyklos, tortų dekoravimo,  kelionių agentūros, intelektualaus sporto, pasienio tarnybos, skulptūros-drožybos, grafikos ir kitos dirbtuvės.

       Vyresniųjų klasių mokinių motyvaciją rinktis specialybę, susijusią su informacinėmis technologijomis, skatino asociacijos „Infobalt“ atstovės Monika Simaškaitė ir Raminta Olbutaitė iš Vilniaus, kurios aiškiai įvardijo savybes bei gebėjimus, reikalingus šiuolaikiniam darbuotojui. Buvusi mūsų mokyklos mokinė, JPP „Kurk Lietuvai“ projektų vadovė, VšĮ „Afrikos tyrimai ir konsultacijos“ vadovė Mantė Makauskaitė  taip pat stengėsi vyresniuosius moksleivius įtikinti, kad jų ateitis priklauso nuo jų pačių pastangų, noro siekti ir tobulėti. Savo pavyzdžiu  ji įrodė, kad ir mūsų šalyje yra galimybių dirbti įdomų darbą, daryti karjerą.

       Džiaugiamės, kad šiemet Profesijų diena įtraukė didelį būrį tėvelių, savo srities specialistų, kurie atsakingai žvelgia ir geranoriškai padeda planuoti ne tik savo vaikų, bet ir visų mokinių ateitį.

 

 

 

 

Straipsnį parengė Loreta Oželienė, mokyklos karjeros koordinatorė

 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.