Prižiūrėkime savo augintinius!

2017-05-22

   Dažno individualaus namo gyventojo namus saugo sargas, geriausias žmogaus draugas – šuo. Tačiau ne kiekvienas gyvūno laikytojas atlieka savo pareigas ir žino, kaip jį tinkamai prižiūrėti. Vis dar pasitaiko atvejų, kai gatvėse palaidi laksto bepriežiūriai ar bešeimininkiai šunys, kurie kelia gyventojų nepasitenkinimą. Tokie šunys gali gąsdinti mažamečius vaikus, užpuldinėti pėsčiuosius, dviratininkus, į sibrauti į žmonių gyvenamas valdas, pridaryti žalos ir teršti aplinką.

   Šunims lauke turėtų būti sudarytos atitinkamos sąlygos pasislėpti nuo nepalankių oro sąlygų – į rengti voljerai, narvai ar kita laikymo į ranga. Kai šuo laikomas pririštas, jis turi būti rišamas taip, kad neišeitų iš žemės valdos ribos. Uždaroje žemės valdoje gyvūnas gali būti nepririštas tik tokiu atveju, jei užtikrinama, kad šuo iš jos neišbėgs. Tokioje valdoje turi būti pakabintas į spėjamasis ženklas su užrašu, pvz., „Atsargiai, šuo!“, o prie vartų rekomenduojama į rengti skambutį valdos savininkui pakviesti.

   Šunis rekomenduojama vedžioti laukymėse, parkų pakraščiuose ir kitose rečiau žmonių lankomose vietose, laikant už pavadėlio ir su antsnukiu (koviniai ir pavojingi šunys) ar be jo. Asmenys, gyvūnų vedžiojimo aikštelėse vedžiojantys šunis, turi surinkti jų šunų paliekamus ekskrementus ir kitus teršalus. Gatvėje matant palaidus bešeimininkius šunis, kurių savininkai nežinomi arba jų nėra,  prašome informuoti vietos seniūnus.   

   Savininkai privalo garantuoti, kad gyvūnų ir pavojingų gyvūnų auginimas ir laikymas nekeltų grėsmės žmonių ramybei, sveikatai, gyvybei, nuosavybei, nepažeistų kitų asmenų teisių ir interesų. Už šių pareigų nevykdymą asmenys gali gauti į spėjimą arba baudą nuo trisdešimties iki vieno šimto dvidešimt eurų.

   Visus savininkus raginame tinkamai prižiūrėti savo augintinius: neišleisti vienus iš namų teritorijos, vedžiojant viešose vietose surinkti jų ekskrementus. Būkime pareigingi ir supratingi, nekelkime kitų gyventojų nepasitenkinimo dėl savo gyvūnų nepriežiūros. Pasirūpinkime savo ir augintinių gerove!

 

   Gintarė Vaišnoraitė,
   Plungės rajono savivaldybės administracijos
   Vietos ūkio ir turto skyriaus specialistė (ekologė),
   tel. +370 448 73139
 
Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.