Pristatytas filmas „Aš – Plungė“. Dėkota jo kūrėjui

2015-01-14

Sausio 9 d. 18 val. Plungės viešojoje bibliotekoje įvyko reprezentuojančio Plungės miestą filmuko AŠ – PLUNGč– pristatymas. Filmukas yra emigranto Juliaus Miltenio, kartais grįžtančio į gimtinę, dovana. Anot Chuck Palahniuk, tikslas nėra gyventi amžinai, tikslas yra sukurti kažką, kas bus amžina. Būtent šis atvejis yra puikus to pavyzdys.

Pristatymo renginyje dalyvavo gana daug plungiškių, gerai nusiteikusių, su dideliu susidomėjimu laukiančių pirmojo Plungės miesto filmo. Renginio pradžioje keletą žemaitiškų dainų atliko Austėja Gendvilaitė (smuikas) ir Severinas Norgaila (gitara). Violeta Skierienė, Plungės viešosios bibliotekos direktorė, ir Gintarė Gurevičiūtė, Kultūros ir sporto skyriaus specialistė, pristatė filmuko autorių  Julių. Emigrantas pasakojo, kaip jam kilo idėja filmuoti. Taigi, pomėgis skraidantiems lėktuvėliams atsirado maždaug prieš porą metų, gimtadienio proga gavus mažą sraigtasparnį, valdomą nuotoliniu būdu. Po to šis pomėgis išaugo į hobį. Julius nusipirko sraigtasparnį su kamera ir pradėjo filmuoti. Taip gimė idėja nufilmuoti gimtąjį miestą.

Plungę jis filmavo šią vasarą.  „Tai buvo pačios geriausios atostogos,“ – teigė emigrantas. Visa nufilmuota medžiaga 8 valandų, bet filmukui Julius atrinko pačius gražiausius vaizdus. Susirinkusieji turėjo galimybę pamatyti apie 15 min. trukmės filmą. Peržiūrėję jį, renginio dalyviai buvo sužavėti, garsiai plojo. Julius padėkojo ir įteikė filmo įrašus savo bendramintei ir filmuko bendraautorei Gintarei Gurevičiūtei, Plungės rajono savivaldybės merui Audriui Klišoniui, savo močiutei ir mamai bei kitiems, padėjusiems ir prisidėjusiems prie filmuko kūrimo. Žinoma, Julių sveikino ir jam padėkojo meras, šeima ir visi dalyvavusieji. Vakarui pasibaigus, renginio dalyviai turėjo galimybę  apžiūrėti sraigtasparnį, kurį naudojant buvo nufilmuotas šis filmukas.

Meras, dėkodamas autoriui už tai, kad jis aukojo savo laiką gimtojo miesto labui, teigė, kad labai didžiuojasi Juliumi, jo pasiryžimu ir noru prisidėti prie Plungės įvaizdžio gerinimo.  Plungė sužibo kitomis spalvomis. Iš viršaus miestas daug gražesnis. Juliaus pavyzdys parodo, kad reikia mylėti savo kraštą ir būti vieningiems.

                                                                                                                                                   
 
   


Kultūros ir sporto skyriaus informacija
Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.