Primename – laikykimės saugumo taisyklių prie vandens telkinių

2024-06-21

Vasara įsibėgėja, o kartu su ja ir malonūs orai, viliojantys leistis prie vandens telkinių. Tačiau nepamirškime, kad vanduo gali kelti pavojų, ypač jei nesilaikome saugumo taisyklių. Plungės savivaldybės administracija, bendradarbiaudama su Plungės rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnėmis, vykdo prevencines priemones skirtą saugiam elgesiui prie vandens telkinių.

Šios iniciatyvos tikslas – priminti gyventojams apie esminius saugaus elgesio vandenyje reikalavimus ir rekomendacijas, kad poilsis prie ežerų, upių ar jūros taptų ne tik smagus, bet ir visiškai saugus.

Suaugusiųjų elgesys:     

Vaikų priežiūra:

Jei žmogus skęsta:

Pirmiausia šaukitės pagalbos, atkreipkite kitų žmonių dėmesį, kvieskite gelbėjimo tarnybas numeriu 112. Jei įmanoma, paduokite skęstančiajam virvę, storą lazdą ar kitą priemonę, kad galėtumėte jį ištraukti į krantą. Pats gelbėkite, tik jei mokate gerai plaukti, žinote, kaip prisiartinti ir nugabenti skęstantįjį į krantą. Skęstantis žmogus būna apimtas panikos, griebiasi ir nardina gelbstintį žmogų, todėl grėsmė kyla abiem. Jei turite gelbėjimo priemonę (ratą, plūdurą), paduokite ją skęstančiajam per maždaug 1,5 m atstumą, laikydami ją prieš save, tada tempkite jį į krantą.

Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriaus inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.