Prie Plungės rajono savivaldybės pastato pastatyti sparnai – Vaikų globos savaitės simbolis

2024-06-25
Vaikai yra vaikai. Viskas apie globą
Vaiko teisių apsaugos tarnyba LOGO

Plungės miesto šventės išvakarėse, 2024 m. birželio 13 d., šalia Plungės rajono savivaldybės pastato, esančio adresu Vytauto g. 12, pastatyti Vaikų globos savaitės simbolis – sparnai. Jų maketui Plungės socialinių paslaugų centras paskelbė konkursą. Pagal nugalėtojo piešinį buvo sukonstruoti sparnai, kurie džiugins plungiškių akis ir širdis. Taip birželio 25–29 dienomis minima Vaikų globos savaitė, kurią organizuoja Lietuvos globos centrus vienijantis tinklas „Vaikai yra vaikai“ kartu su Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Šių metų Vaikų globos savaitės simbolis – sparnai, simbolizuojantys ne tik galimybę skristi, bet ir galimybę žmogui augti kaip asmenybei. Šių metų šūkiu „Pasimatuok sparnus“ siekiama atkreipti dėmesį, kad nė vienas vaikas nėra per didelis šeimai ir meilei bei niekada vaikui nėra vėlu augti šeimoje. Žmonės kviečiami „pasimatuoti sparnus“ ir pagalvoti apie vaikų globą, kuri gali paversti gyvenimą prasmingesniu, o tuo pat metu „užauginti sparnus“ vaikams, netekusiems savo tėvų globos.

„Šiemet Vaikų globos savaitę minime su optimistine sparnų simbolika. Džiaugiamės, kad prie idėjos įgyvendinimo prisijungė ir plungiškiai, aktyviai dalyvavo organizuotame konkurse, o sukurtas rezultatas atkreips miestiečių dėmesį. Kviečiame plungiškius ir miesto svečius birželio 25 d., 9 val., prie Plungės rajono savivaldybės pastato, esančio adresu Vytauto g. 12, kur drugelio sparnais papuoštoje erdvėje įvyks iškilmingas Vaikų globos savaitės simbolio – sparnų – atidarymas su Savivaldybės meru Audriumi Klišoniu, kitais garbingais svečiais“, – sako Plungės Socialinių paslaugų centro direktorė Odeta Misiūnienė.

„Džiaugiamės, kad Plungės mieste vyksta visuomenei svarbūs ir prasmingi renginiai, mielai aktyviai prisidedame ir glaudžiai bendradarbiaujame su Globos centru“, – sako Savivaldybės mero patarėja Vilma Šarnienė kartu su Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Jolanta Puidokiene.

Šiuo metu Plungės rajone globėjų šeimose auga 68 vaikai. Bendruomeniniuose vaikų globos namuose auga 9 vaikai. Mieste trūksta apie 6 globėjų ir 2 budinčių globotojų.

Simboliniai sparnai globoti kvies visose savivaldybėse

Sparnų simbolika Vaikų globos savaitės metu bus pastebima Lietuvos savivaldybėse – miestų aikštėse, kitose viešose erdvėse. Tai galimybė priminti visuomenei apie globą, paneigti sklandančius mitus, paskatinti bei pakviesti svarstančius pasimatuoti globos sparnus.

„Nors požiūris į globą palyginus dabartį ir prieš 10 metų kardinaliai pasikeitė, deja, globėjų vis dar trūksta. Dabar sunku surasti šeimą Lietuvoje, kurios artimoje ar tolimoje aplinkoje, bent kažkas minimaliai nebūtų susijęs su globa. Visuomenė tampa atviresnė, globos tema nebėra tabu, auga svarstančių apie globą skaičius. Dažnai jie jau būna pasiruošę atverti širdį ir namų duris vaikams, tik tereikia gero pavyzdžio, palaikančio žodžio. Neabejoju, kad globa gali suteikti sparnus tiek globėjams augti ir subręsti kaip asmenybėms, tiek tėvų globos netekusiems vaikams įgauti pasitikėjimo, drąsos ir meilės gyvenimo kelyje“, – sako globos ekspertė Rugilė Ladauskienė, „Vaikai yra vaikai“ vadovė.

Gegužės pabaigos duomenimis, Lietuvoje 3392 globėjų šeimose gyveno 5024 vaikai, netekę tėvų globos. Tačiau 1181 vaikas augo globos institucijose. Kasdien Lietuvoje 6 vaikams reikalingi budintys globotojai ar globėjai.

Daugiau informacijos apie vaikų ir paauglių globą galima rasti Facebook paskyroje „Vaikai yra vaikai“, internetiniame puslapyje www.globoscentrai.lt arba paskambinus į Vaiko teisių liniją telefonu 8 800 10800.

Birželio 25–29 dienomis Vaikų globos savaitės renginiai, kurie vyks Plungėje:

Birželio 25 d., 9 val. – iškilmingas Globos savaitės simbolio – sparnų – atidarymas prie Savivaldybės pastato, esančio adresu Vytauto g. 12.

Nuoroda į renginį: https://shorturl.at/TxE25

Birželio 25 d., 16.30 val. – Live transliacija ANNA saviugdos ir savirealizacijos centre. Apie vaikų globą kalbės Plungės rajono savivaldybės administracijos atstovai ir Socialinių paslaugų centro Globos centro padalinio vedėja.

Nuoroda į renginį: https://shorturl.at/2Nloi

Birželio 27 d. Socialinių paslaugų centro Globos centro padalinio specialistės susitiks su Plungės miesto ugdymo įstaigų darbuotojais, kalbės apie vaiko globą, įvaikinimą, pristatys budinčio globotojo veiklą.

Nuoroda į renginį: https://shorturl.at/yqHTN

Mieli plungiškiai, kviečiame dalyvauti Globos savaitės renginiuose bei savo aplinkoje skleisti žinią apie vaikų globą šeimoje!

Jei Jus asmeniškai domina ši tema, mus rasite šiais kontaktais:

Plungės socialinių paslaugų centro Globos centras,

                                                                               V. Mačernio g. 31, Plungė.

                                                                               Tel. +370 683 71 193;

                                                                               El. p. plungegimk@gmail.com

Plungės socialinių paslaugų centro Globos centro inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.