Prezidentūros eglutės įžiebime – ir kuliškiai moksleiviai!

2023-12-07

Lapkričio 28-ąją, Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir pirmoji ponia Diana Nausėdienė įžiebė pagrindinę Prezidentūros šv. Kalėdų eglę, papuoštą žmonių iš visos Lietuvos kurtais kalėdiniais žaisliukais. Džiugu, kad į eglutės įžiebimo ceremoniją buvo pakviesti ir mūsų rajono moksleiviai – šventėje dalyvavo Kulių gimnazijos penktokai ir šeštokai, lydimi 5 klasės vadovės Daivos Ščupokienės.

Šv. Kalėdų eglė Prezidentūroje įžiebta dalyvaujant 360 vaikų iš visos Lietuvos. Tarp jų, kaip minėta, – ir kuliškiai. Renginio metu vaikai žiūrėjo Juozo Miltinio dramos teatro spektaklį, susitiko su Kalėdų seneliu, gavo dovanų po kamuolį ir prie šv. Kalėdų eglutės įsiamžino istorinėje nuotraukoje su pirmąja šalies pora – Prezidentu Gitanu Nausėda ir Diana Nausėdiene.

Kalėdų eglės įžiebimo vakaru užbaigta kone mėnesį trukusi pirmosios ponios Dianos Nausėdienės inicijuota kalėdinių papuošimų kūrimo akcija „Angelo sparnai“. Į kvietimą įsitraukti į akciją atsiliepė ir vyresnieji Kulių gimnazijos moksleiviai, sukūrę autentiškus, būtent Prezidentūros eglei skirtus papuošimus.

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė kūrybingumą ir bendruomeninę dvasią skleidžiančią kalėdinių žaisliukų kūrimo akciją, kuri šiais metais pavadinta „Angelo sparnai“, organizuoja trečius metus iš eilės. Į ją įsitraukė visos šalies savivaldybės, keli šimtai bendruomenių ir organizacijų – mokyklos, dienos centrai, socialinių paslaugų centrai, senelių namai ir įvairios įstaigos bei Prezidento iniciatyvos „Lietuvos galia“ dalyviai.

„Šventinis laikotarpis – stebuklingas metų laikas, kuris primena mums apie tai, kas svarbiausia – dalijimąsi gėriu, bendrystę ir laiką su pačiais artimiausiais. Angelai ir jų sparnai, atkeliavę iš visos Lietuvos ir pasaulio lietuvių bendruomenių, būtent tai ir simbolizuoja – mūsų bendrystę ir gebėjimą susitelkti“, – sakė Prezidentas.

Eglutės įžiebimas taip pat pažymi prieš trejus metus prasidėjusios Prezidento ir pirmosios ponios iniciatyvos „Kalėdų skambesys Atviroje Prezidentūroje“ pradžią. Jos metu šventiškai papuoštas Prezidento rūmų vidinis kiemas ir istorinis parkas bus atviri lankytojams visu šventiniu laikotarpiu (iki sausio 7 d.), o net tris sekmadienius iš eilės nuo 16.00 iki 17.00 val. Prezidentūros vidiniame kieme skambės gyvai atliekamos kalėdinės giesmės.

Atvėrus Prezidento rūmų kiemą visuomenei, pirmą kartą jame puošiama ir Kalėdų eglė, kurią lydi autorinė kompozicija, įkvėpta katalikiškų tradicijų ir senųjų Lietuvos amatų. Šventinę kompoziciją sudaro 10 metrų aukščio Kalėdų eglė, keturios advento žvakės bei medinė prakartėlė, sukurta pagal žinomos šalies tautodailininkės Odetos Tumėnaitės-Bražėnienės autorinį karpinį.

Kulių gimnazijos penktokai ir šeštokai liko sužavėti kelione, o labiausiai – apsilankymu Prezidentūroje. Vaikai džiaugėsi suteikta galimybe atstovauti Plungės rajono savivaldybei ir Kulių gimnazijai, o namo grįžo nuo patirtų įspūdžių spindinčiomis akimis.

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.