Prevencinės socialinės paslaugos

2023-05-18
2 asmenys, susikibę rankomis
Pexels nuotr.

Nuo 2023 m. kovo 1 d. Plungės krizių centrui pavesta vykdyti Prevencinių socialinių paslaugų planavimą, organizavimą ir teikimą, taip pat pavesta vykdyti Bendruomeninių šeimos namų funkcijas – organizuoti ir teikti kompleksines paslaugas šeimai Plungės rajono savivaldybės gyventojams.

Prevencinės socialinės paslaugos teikiamos nemokamai. Šios socialinės paslaugos planuojamos, organizuojamos ir teikiamos Savivaldybės administracijos nustatyta tvarka, vadovaujantis Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2022 m. lapkričio 23 d. įsakymu Nr. A1-776 „Dėl Prevencinių socialinių paslaugų organizavimo ir teikimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ bei Plungės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2023 m. kovo 31 d. įsakymu Nr. DE-258 „Dėl Prevencinių socialinių paslaugų planavimo, organizavimo ir teikimo Plungės rajono savivaldybėje tvarkos aprašo patvirtinimo“.

Prevencinės socialinės paslaugos – potencialių socialinių paslaugų gavėjų paieškos, darbo su bendruomene, šeimos konferencijos, atvirojo darbo ir mobiliojo darbo su jaunimu paslaugos bei kompleksinės paslaugos šeimai. Prevencinių socialinių paslaugų bei kompleksinių paslaugų teikimą Plungės rajono savivaldybės gyventojams užtikrina Bendruomeninių šeimos namų funkcijas vykdantis Plungės krizių centras.

Ypatingai svarbu Kompleksinės paslaugos – jų organizavimas ir teikimas stiprina asmens ar šeimos, patyrusių sunkumų, gebėjimus savarankiškai spręsti iškilusias problemas ir rūpintis asmeniniu ar šeimos gyvenimu bei dalyvauti visuomenės gyvenime, gilinti žinias ir ugdyti įgūdžius, kas ateityje padės išvengti galimų didesnių socialinių problemų ir socialinės rizikos atsiradimo.

Socialinės paramos skyrius nuolat vykdo įstaigos pateiktų duomenų apie Kompleksinių paslaugų šeimai gavėjus ir jiems suteiktas paslaugas analizę ir vertinimą, teikia rekomendacijas ir pasiūlymus dėl Kompleksinių paslaugų teikimo.

Socialinės paramos skyriaus informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.