Pratęsiamas terminas prašymams dėl būsto šildymo išlaidų kompensacijų nagrinėti

2022-11-23

Šį rudenį Plungės rajone beveik tris kartus išaugo asmenų, besikreipiančių dėl šildymo kompensacijų, skaičius.

Dėl didelio gaunamų prašymų kiekio Plungės rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriuje, taip pat – dėl Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos administruojamos Socialinės paramos šeimai informacinės sistemos (SPIS) trikdžių, prašymų nagrinėjimo terminai yra ilgesni nei įprasta.

Atsižvelgus į susiklosčiusią padėtį, pateiktų prašymų dėl Būsto šildymo išlaidų kompensacijų nagrinėjimo terminas savivaldybėje pratęsiamas. Šiuo metu pradedami nagrinėti iki spalio 10 dienos pateikti prašymai.

Savivaldybė interneto svetainėje, skiltyje „Socialinė parama“, skelbs informaciją apie tai, kurią dieną  pateikti prašymai yra nagrinėjami.

Sutrikus SPIS veiklai Socialinės apsaugos ir darbo ministerija paskelbė sutelkusi IT srities ekspertus, kad veikla būtų kuo greičiau atstatyta, taip pat atsiprašė gyventojų ir savivaldybių už patiriamus nepatogumus. Šiomis dienomis Plungės rajono savivaldybės darbuotojai su SPIS veikimo trikdžiais nesusiduria, siekiama užregistruoti ir pradėti nagrinėti kuo daugiau susikaupusių prašymų.

Ministerija primena, kad galima neskubėti teikti prašymus dėl būsto šildymo išlaidų kompensacijos, – tą padaryti galima iki šildymo sezono pabaigos. Kompensaciją bus galima gauti už visą šildymo sezoną nepriklausomai nuo to, kada asmuo šildymo sezono metu dėl jos kreipsis. Pavyzdžiui, jeigu gyventojas kreipsis 2023 m. kovo mėnesį, kompensacijos galės būti grąžinamos už 2022 m. spalio, lapkričio, gruodžio ir 2023 m. sausio, vasario mėnesius.

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.