Prasidėjo Burnos vėžio prevencijos savaitė

2016-02-22

       Vasario 22-26 dienomis Lietuvoje rengiama Burnos vėžio prevencijos savaitė. Jos tikslas – skatinti visuomenę domėtis šia liga, kuo daugiau apie ją žinoti, tikrintis, anksti kreiptis pagalbos, nes tik anksti diagnozavus vėžį galima pagydyti ligonį .

       Burnos vėžys – tai piktybinis bet kurios burnos vietos susirgimas. Jis gali išsivystyti ant lūpų, dantenų, liežuvio, vidinio žandų paviršiaus, gomurio, burnos dugno ar net seilių liaukose. Burnos vėžys, kaip ir kiti vėžiai, išsivysto tada, kai audinių ląstelių genetinėje medžiagoje į vyksta tam tikri pokyčiai, dėl kurių ląstelės ima netaisyklingai dalytis ir augti.

       Galimi burnos vėžio simptomai yra labai į vairūs. Dažniausiai ši vėžio forma būna auglio arba ilgą laiką negyjančios opos pavidalo. Taigi, burnoje gali atsirasti patinimas, paburkimas, sustorėjimas, guzelis arba šiurkštus, žaizdotas, šašuotas, negyjantis plotelis.

       Burnos vėžio prevencijos savaitės metu nemokamai tikrinami visi, kurie kreipsis į akcijoje dalyvaujančias į staigas, pastebėję į tartiną darinį burnos, galvos ar kaklo srityje.  Būkite atidūs, pastebėję  galimus burnos vėžio simptomus ar esant net menkai abejonei kreipkitės pagalbos į medikus.

       Vėžys gali paliesti kiekvieną, o jo lokalizacijos kartais būna pačios netikėčiausios. Tačiau, anksti pastebėjus pirmuosius ligos požymius, išgyti vilties gerokai daugiau – tereikia laiku kreiptis pagalbos ir gauti tinkamą gydymą.

       Akcijoje dalyvauja:

 

SAM Ryšių su visuomene skyrius,
samrsv@sam.lt, www.sam.lt
 
Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.