Praeitų mokslo metų derlius šį rugsėjį!

2013-09-30

 

      Rugsėjo 19 d. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre vyko etnokultūrinio projekto „Mano senolių godos“ baigiamoji šventė, skirta Tarmių metams. 

      Mokiniai iš įvairių Lietuvos regionų varžėsi respublikinėse varžytuvėse „Tarmių lobynai“. Dalyviai dainavo, pasakojo istorijas, sekė pasakas. Šiose varžytuvėse dalyvavo ir Plungės rajono Nausodžio pagrindinės mokyklos 8 klasės mokinys Karolis Valančius, kuris savo amžiaus grupėje užėmė III vietą. Karolį konkursui ruošė lietuvių kalbos mokytoja Laura Rojutė.

      Varžytuvių metu buvo galima išgirsti lietuvių kalbos tarmes ir patarmes: aukštaičių, žemaičių, dzūkų bei suvalkiečių.

      Vertinimo komisiją sudarė:

      Vertinimo komisijos narė LMNŠC direktoriaus pavaduotoja Nijolė Šutininė sveikindama šventės dalyvius džiaugėsi, kad jaunimas nepamiršta savo šaknų ir puoselėja tarmes, linkėjo jiems sėkmės ir geros nuotaikos.

      Renginyje buvo apdovanoti ne tik geriausiai pasirodę varžytuvių dalyviai, bet ir kūrybos tarme bei ženklo, skirto Tarmių metams, konkursų nugalėtojai. 

      Po įtempto konkurso aplankyta Lietuvos širdis – Vilniaus Šv. Stanislovo ir  Vladislovo arkikatedra bazilika. Užlipta į Gedimino kalną, gėrėtasi kvapą gniaužiančia miesto panorama nuo Gedimino pilies. Pasivaikščiota Vilniaus senamiesčio gatvelėmis ir apžiūrėta prezidentūra bei pasidžiaugta vėlyvosios gotikos stiliaus šedevru – Šv. Onos bažnyčia. Grįždamas  namo, Karolis audringai palaikė Lietuvos krepšinio rinktinę, klausydamas tiesioginės krepšinio varžybų transliacijos radijo bangomis!

      Pridedama nuoroda, kurioje galima rasti visų nugalėtojų sąrašą http://www.lmnsc.lt/lt/naujienos/900

 

Švietimo skyriaus inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.