Pradedamas įgyvendinti projektas, skirtas pagerbti Plungės žydų gelbėtojus

2020-08-05

 

Pradedame įgyvendinti projektą, skirtą pagerbti Plungės žydų gelbėtojus. Vienas iš šio projekto tikslų – pasodinti vaismedžių sodą, primenantį mūsų kraštiečius, per Antrąjį pasaulinį karą rizikavusius savo gyvybėmis, kad išgelbėtų žydų tautybės žmones. Žydų gelbėtojams Izraelyje, Pasaulio Tautų Teisuolių  sode Jad Vašem, yra sodinami medžiai, o lentelėse įrašomi gelbėtojų vardai ir pavardės. Mes savo Gelbėtojų sodą pasodinsime prie Laikrodinės – toje vietoje, kur kadaise šlamėjo vienas iš trijų M.Oginskio vaismedžių sodų.

Šiuo metu yra žinomi šie žydų gelbėtojai mūsų rajone: Juozas ir Bronislava Straupiai bei Adolfina ir Juozas Kerpauskai iš Šarnelės kaimo, Julija Gadeikytė ir Pranas Gadeikis iš Beržoro, Kareiva Pranas, Emilija Vitkevičienė, p. Peldys, kun. Vladislovas Taškūnas, Martynas Bedaukis, Stasė Malakauskienė iš Alsėdžių, Aleksandra Šimkienė, Liudas ir Petras Serapinai iš  Platelių, Jonas Brazinskas, Adomas Liaučius, Viktorija Spiridavičienė, p. Spiridavičius,  p. Stančaitienė  iš Žvirblaičių kaimo, Ona Rimeikienė, Juzefa Smilgevičienė, Liuda Klevinskienė (Kapsūdžių km.), p. Butkus, Kazys Vitkevičius, Antanas Grišmanauskas, Stasė Barauskienė, Jonas Garba  iš Plungės. 

Atminties sodą savo krašto gelbėtojams pasodinkime kartu! Kviečiame visus, norinčius prisidėti prie šios prasmingos akcijos, PADOVANOTI po medelį – obelį, vyšnią ar kokį kitą vaismedį. Galite skirti jį konkrečiam gelbėtojui arba šiai gražiai idėjai.

Iki  rugsėjo 1 d. lauksime Jūsų apsisprendimo dėl dovanos ir konkrečios dedikacijos (kam skiriate savo medelį). Vaismedžius sodinsime rugsėjo pabaigoje, o sodo atidarymo šventė planuojama spalio 2 dieną. Pristatysime ir naują Plungės parko objektą – interaktyvias supynes. Supdamiesi galėsite pasiklausyti klezmerių muzikos bei išgirsti pasakojimų apie Plungės rajono žydų gelbėtojus. Tą dieną taip pat numatomas Rakija Klezmer Orkestar koncertas.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Plungės rajono savivaldybės administracija.  

 

Bibliotekos inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.