Plungiškius sutelkė akcija „Darom“

2015-05-04


          Mėnesį vykusi visą Lietuvą apėmusi kasmetinė švarinimosi akcija „Darom“, kurios esmė – tvarkyti „sąvartynus“ viešosiose vietose, o ne apleistas privačias valdas, sutelkė ir plungiškius. Buvo tvarkomos ne privatiems asmenims priklausančios erdvės, o ant kelių, pakelėse išmėtytos šiukšlės, netinkamose vietose paliktos automobilių padangos.

        Noriu padėkoti visuomeniniam judėjimui „Vieninga Plungė“. AČIŪ tariu ne tik nuo Plungės miesto seniūnijos. Dėkoja ir plungiškiai, kurie matė, kaip vadinamosios Plungės jūros pakrantės atrodė prieš tai ir kokios švarios jos yra dabar.  „Vieninga Plungė“ akcijai pasitelkė ir jaunimą.

        Talkoje dalyvavo labai daug žmonių, o prasmingų darbų atlikta taip pat daug. Todėl dar sykį dėkoju Plungės jaunimui, kuris tvarkė teritoriją Žemaitės gatvėje viaduko link, Klaipėdos apygardos Probacijos tarnybos skyriui, kuopusiam Babrungo pakrantę ir surinkusiam 80 maišų atliekų,  Savivaldybės administracijos darbuotojams, plušėjusiems Miškų gatvėje. Akcijoje dalyvavo apie 1000 žmonių: be išvardytųjų, prisidėjo ir Plungės vaikų globos namai, UAB „Plungės vandenys“, UAB „Žemaitijos grūdai“, lopšelis-darželis „Vyturėlis“, Vyskupo Motiejaus Valančiaus pradinė mokykla, Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, moterų asociacija „12 +“, UAB „Plungės kooperatinė prekyba“, Plungės specialiojo ugdymo centras, SĮ „Plungės būstas“, asociacija „Kartų centras“.

        Norėtųsi tikėti, kad pradedame suvokti, jog, bet kur  išmesdami padangą, seną baldą ar kitą namų apyvokos daiktą, padarome didelės žalos,  tai vėliau mums daug kainuoja. O juk beveik visi nereikalingi daiktai yra priimami nemokamai atliekų tvarkytojų, kai kurie net superkami. Tereikia pasidomėti, kur juos  pristatyti. Labai gaila, kad nueinama lengviausiu keliu, bet kur išverčiant atliekas ir šitaip sukeliant rūpesčių kitiems. Todėl po keleto metų vėl tenka grįžti į tas pačias vietas ir vėl jas iš naujo kuopti. Kodėl taip yra? Norisi tikėti, kad akcija DAROM iš labiau politizuotos ateity peraugs į  mokomą,  o į klausimą, kodėl taip yra, kodėl šitiek daug šiukšliname,  galėsime atsakyti: „Juk taip jau nebėra…“

        Ačiū dar kartą visiems.

 

Gintaras Domarkas,
Plungės miesto seniūnijos seniūno pavaduotojas,
l. e. seniūno pareigas
 
  

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.