Plungiškius ragino grįžti namo

2016-05-26

       Gegužės 14 d. Plungės kultūros centro šokių salėje į vyko Plungės rajono savivaldybės organizuotas renginys „Grč«žk nomėi“. Renginio idėja – paprasta, o tikslas – ambicingas: parodyti jaunimui, kad susirasti gerą darbą ir kokybiškai gyventi galima ir mažesniame mieste, ir tuo pat metu paskatinti plungiškius grį žti į gimtąjį kraštą.

       Visi pranešėjai stengėsi atskleisti keletą pagrindinių „Grč«žk nomėi“ idėjų per savo į žvalgas: pasidalyti asmenine patirtimi; paaiškinti, kodėl savo gyvenimą nutarė susieti su Plunge (kai kurie – kilę iš didmiesčių); papasakoti, kaip atsidūrė darbe, kuriame dabar dirba, kodėl pasirinko būtent šią į monę; ko reikia, kad galėtum sėkmingai dirbti ir gyventi pilnavertį gyvenimą; ko galima tikėtis iš Plungėje veikiančių į monių.

       Pradžioje sveikinimo žodį tarė Savivaldybės meras Audrius Klišonis. Jis pastebėjo, kad mūsų miestas plečiasi, auga, o tam, kad tai vyktų dar sparčiau ir sėkmingiau, reikalingi žmonės, kurie dirbtų Plungei. Todėl ir buvo nutarta pasidalyti informacija apie nuveiktus darbus, esančias galimybes, ateities perspektyvas, nes ne kiekvienas žino, ką Plungė gali pasiūlyti jaunam žmogui.

       Pirmoji pranešimą skaitė mažosios bendrijos „Klampu“ į kūrėja Uršulė Padagienė. Jauna moteris neslėpė, kad išbandė bent keletą sričių, tačiau ją visada traukė menas, todėl galų gale ryžosi imtis kūrybos. Pasinaudojusi Darbo biržos vykdomų Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamų projektų lėšomis, Uršulė į sigijo molio degimo krosnį ir visa galva paniro į keramikos dirbinių gamybą bei edukacinius užsiėmimus. Žinoma, laukia dar ilgas kelias, padaryta tik pati pradžia, tačiau, kaip sakoma „gera pradžia, pusė darbo“.

       ESF temą pratęsė Telšių TDB Plungės skyriaus vyr. specialistė Rūta Antanavičiūtė, pristačiusi verslumo skatinimo priemones, bei Telšių TDB Plungės skyriaus vedėjo pavaduotoja Vilma Pilkauskienė, kuri pristatė būtent jaunimui skirtus ESF projektus „Atrask save“ ir „Naujas startas“.

       Vienos didžiausių darbdavių Plungėje – UAB „Plungės kooperatinė prekyba“ – gamybos vadovas Arvydas Platakis teigė, kad „Vičiūnų“ į monių grupė jau išlipo iš vystyklų ir išgyvena brandos laikotarpį , todėl darbo gali pasiūlyti į vairių sričių specialistams. Jam pritarė ir į monių bendrasavininkis Liudas Skierus, kuris, planavęs būti tik žiūrovu, vis dėlto nesusilaikė ir išėjo prieš auditoriją bei „iš pirmų lūpų“ susirinkusiesiems papasakojo, kaip didžiulė, tarptautinė, visame pasaulyje puikiai žinoma į monių grupė buvo į kurta, kokių asmeninių savybių tam prireikė. Verslininkas pastebėjo, kad savo rajone turime puikių galimybių, tik reikia jas išnaudoti. Būtent tą jis ir padarė.

       LHM grupės į monės UAB „Mirosta“ direktorius Artūras Jokužys papasakojo savo sėkmės istoriją, kaip nuo jauno nepatyrusio darbuotojo sugebėjo pakilti iki sėkmingos į monės vadovo pareigų. Jis pasidalijo naudingais patarimais, ką daryti ir ko nedaryti ieškant darbo.

       Plungės rajono savivaldybė ne tik organizavo renginį , bet ir pristatė, ką nuveikė Plungėje per pastaruosius metus ir ką ketina nuveikti per ateinančius. Jauna Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus specialistė Agnė Stankūnienė pristatė pranešimą „Kodėl verta gyventi Plungėje“.

       UAB „Plungės Jonis“ generalinis direktorius Algimantas Plaipa parodė nuotaikingą filmuką apie į monę. Susirinkusieji ne tik išgirdo apie į monę, bet ir pamatė, kaip ji dirba, kokią techniką naudoja, kokios tradicijos jau į sišaknijo per 24 sėkmingo darbo metus.

       UAB „Plungės šaltis“ pristatė Justinas Šimkus. Jaunas vyras prasitarė, kad nėra plungiškis, tačiau čia gyvena jau 5 metus ir tuo labai džiaugiasi. Nuostabi gamta, švarus oras, jokių kamščių, laiminga šeima ir darbas tarptautinėje maisto gamybos į monėje – ko daugiau galima norėti?

       Renginį užbaigė Compensa Life Vienna Insurance Group SE atstovas Algis Smirnovas, kuris kalbėjo apie lyderystę ir jos akcentus. Vyras padėkojo merui Audriui Klišoniui už „atidarytas duris“ ir pakvietimą veikti Plungėje.

       Po pranešimų renginio vedėja Viktorija Gabalytė visus pakvietė išgerti arbatos ar kavos, šiek tiek užkąsti bei neformaliai pabendrauti su į monių atstovais, pranešėjais.

       Plungės rajono savivaldybė dėkoja visiems prisidėjusiems prie renginio – visiems dalyviams, pranešėjams, į monių atstovams. Tai buvo pirmas mažas žingsnelis, tačiau parodytas susitelkimas ir bendradarbiavimas dėl bendro tikslo nuteikia optimistiškai ir skatina žengti toliau.

 

Savivaldybės inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.