Plungiškių triumfas Prancūzijoje

2016-04-05
Plungės SRC vaikinai
Plungės SRC mergaitės


 

       Kovo 26-27 dienomis Prancūzijos Saumur mieste vyko tarptautinis U-15 krepšinio turnyras „Tim Saumur 2016“, kurį rėmė FIBA (Tarptautinė krepšinio federacija). Šiame turnyre dalyvavo Plungės sporto ir rekreacijos centro mergaičių komanda, kurią treniruoja Edita Lapienė, ir vaikinų komanda, kuriai vadovauja  Virgilijus Lapis.

       Tiek merginų, tiek vaikinų komandos buvo suskirstytos į keturis pogrupius po tris komandas. Plungės SRC mergaitės žaidė D grupėje kartu su de Loire (Prancūzija) ir Zagrebo (Kroatija) komandomis. Vaikinai taip pat buvo paskirti į D grupe kartu su KK Gorica (Kroatija) ir SLB49 (Prancūzija) krepšininkais.

       Virgilijaus Lapio treniruojami vaikinai pirmą dieną žaidė su šeimininkų komanda SLB49, kuriuos nugalėjo rezultatu 58:12. Pergalę plungiškiai iškovojo ir prieš kitą grupės komandą – KK Gorica – rezultatu 57:28. Plungės SRC grupėje užėmė pirmą vietą ir pateko į ketvirtfinalį.

       Ketvirtfinalyje Plungės krepšininkai susitiko su Madrido „Torrejon“ (Ispanija) komanda. Pergalę šventė Plungės SRC rezultatu 51:31. Ši pergalė leido plungiškiams pasiekti pusfinalį, kuriame jų varžovais buvo Saumur regiono rinktinė Pays de Loire (Prancūzija).

       Pusfinalio varžybos vyko šv. Velykų rytą. Šiame etape, kaip ir reikėjo tikėtis, lengvų rungtynių nebuvo. Norint pasiekti finalą, reikėjo atiduoti visas jėgas prieš šeimininkų komandą, kurią taip gausiai palaikė jų pačių žiūrovai.

       Plungės SRC atsilaikė prieš galingus varžovus ir iškovojo gražią pergalę rezultatu 43:41. Ši pergalė plungiškiams atvėrė duris į finalą, kuriame jie žaidė prieš komandą iš Vokietijos „Baden Wurttemberg“. Finalas vyko žiūrovų perpildytoje sporto salėje, o tie, kurie neberado vietos salėje, rungtynes galėjo žiūrėti arenos fojė per didelius ekranus. Finalo rungtynėse plungiškiai dar buvo kupini jėgų po pusfinalio ir, įveikę varžovus 55:43, iškovojo pirmos vietos taurę!!!

       Į simbolinį turnyro penketuką pateko du Plungės SRC žaidėjai – Laurynas Vaištaras ir Rokas Rutkus.

       Plungės SRC mergaitės šiame turnyre pasiekė kuklesnių rezultatų. Pirmose rungtynėse komanda dėl traumų neteko dviejų gynėjų. Editos Lapienės treniruojamos mergaitės iškovojo vieną pergalę prieš šeimininkų komandą Pays de Loire ir turnyre užėmė 11 vietą. Apdovanojimų metu komandai įteiktas Fair Play prizas, kadangi Plungės mergaitės pademonstravo garbingiausią žaidimą.

       Plungės SRC vaikinų komandai nėra laiko ilgai džiaugtis iškovotu trofėjumi, kadangi jau šiandien prasideda krepšinio talentų U-15 kartos ketvirtoji stovykla Druskininkuose. Krepšinio paslapčių Lauryną Vaištarą ir Roką Rutkų mokys Lietuvos nacionalinės krepšinio rinktinės treneriai Jonas Kazlauskas ir Kęstutis Kemzūra. Balandžio 6 ir 10 dienomis komandos laukia MKL A diviziono kovos namuose su Vilniaus ir Panevėžio komandomis.

       Plungės SRC krepšininkės taip pat nepoilsiaus po turnyro, kadangi balandžio 8-10 d. jos dalyvaus jaunučių U-16 merginų krepšinio čempionato B diviziono finalinio ketverto varžybose, kurios bus žaidžiamos Plungėje, UAB „Žemaitijos suvenyras“ sporto salėje.

       Norime nuoširdžiai padėkoti rėmėjams už suteiktą finansinę paramą, kurią gavę Plungės jaunieji krepšininkai turėjo galimybę dalyvauti tokio aukšto lygio krepšinio turnyre Prancūzijoje: UAB „Plungės šilumos tinklai“, UAB „Plungės Jonis”, Plungės rajono savivaldybei, UAB „Pamario restauratorius“, UAB „Strategas“. Taip pat tariame nuoširdų ačiū T. Danilevičiaus dizaino studijai, M. Bondauskiui ir UAB „Žemaitijos suvenyras“ už padovanotus suvenyrus ir reprezentacinius gaminius.

      Be šių įmonių paramos, jaunieji Plungės krepšininkai būtų praradę puikią galimybę įgyti tarptautinės žaidybinės patirties bei garsinti ne tik Plungės, bet ir Lietuvos vardą Europoje.

 

Plungės SRC inf.

 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.