Plungiškių būrys „Camino Lituano“ žygyje – gausiausias

2023-05-02

Balandžio 29-ąją, šeštadienį, visa Lietuva kilo į piligriminį žygį „Camino Lituano“ keliu. Į jį įsitraukė 18 savivaldybių, tarp jų – ir Plungės. Sezono atidarymo žygis, kurį rengė organizacija „Camino Lituano“, Plungės rajono savivaldybė, Plungės turizmo informacijos centras, Alsėdžių bendruomenė ir Žemaičių Kalvarijos bendruomenė „Gardai“, sutraukė patį gausiausią Lietuvoje – apie 150  – būrį žygeivių.

Žygio dalyviai rinkosi Alsėdžiuose, o iš ten autobusais vyko į Sedą. Čia žygeivius pasveikino sediškė Genoveita Gricienė, svečius supažindinusi su miestelio praeitimi ir dabartimi, o Plungės rajono savivaldybės vicemeras Žydrūnas Purauskis ir Plungės turizmo informacijos centro direktorė Sandra Kasmauskienė paskelbė žygio startą. Pirmoji žygio dalis – 10 kilometrų iki Žemaičių Kalvarijos, kur žygeiviai ne tik pailsėjo, bet ir turėjo galimybę susipažinti su miesteliu, pamatyti Žemaičių Kalvarijos Švč. Mergelės Marijos apsilankymo mažąją baziliką, išgirsti Kryžiaus kelio atsiradimo miestelyje istoriją, kurią papasakojo  bendruomenės „Gardai“ pirmininkas Bronius Kleinauskas. Bažnyčioje žygeivius pasveikino ir kunigas Modestas Ramanauskas.

Antroji žygio atkarpa – 10 kilometrų kelias nuo Žemaičių Kalvarijos iki Alsėdžių. Taigi iš viso žygeiviai įveikė  20 kilometrų, o žygio finišas – Alsėdžiuose, Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos kiemelyje. Čia renginio dalyvių laukė gardi karšta košė ir arbata.

O suskambus gyvai muzikai, kurią dovanojo Alsėdžių kultūros centro kapela „Jazminai“, paaiškėjo, kad tie 20 kilometrų žygeivių nė kiek nenuvargino – dar buvo jėgų ne tik palinguoti, bet ir smagiai pašokti. Tuo pačiu prisiminta, kad balandžio 29-oji – Tarptautinė šokio diena.

Po renginio Plungės turizmo centro direktorė Sandra Kasmauskienė džiaugėsi ne tik žygeivių, atvykusių iš Plungės, Telšių, Klaipėdos, Kalvarijos ir kitų vietovių, gausa, bet ir kaimo bendruomenių iniciatyvomis, Alsėdžių ir Žemaičių Kalvarijos seniūnijų geranoriškumu – būtent seniūnijų darbuotojai pagelbėjo kelią pažymint specialiais „Camino Lituano“ ženklais ir rodyklėmis.

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.