Plungiškis Sigitas Kalvaitis – Lietuvos vicečempionas

2019-10-30

Spalio 18-20 dienomis Taujėnų dvare įvyko net trejos šachmatų varžybos. Pirmą dieną įvyko Lietuvos jaunių (iki 18 metų) komandinis čempionatas, kuriame dalyvavo 14 komandų iš visos šalies. Komandą sudarė 5 nariai. Plungės sporto ir rekreacijos centrui atstovavo Ignas Mačiuitis, Ernestas Kurmis, Edvinas Kurmis, Matas Praspaliauskas ir Ugnius Žalimas. Tai – stipriausi Plungės jaunieji šachmatininkai. Pažymėtina tai, jog Matas ir Ugnius už savo varžovus buvo jaunesni net 6 metais. Susumavus rezultatus, plungiškiai liko lentelės viduryje ir užėmė garbingą 8 vietą. Taip pat nugalėta stipri Marijampolės komanda su jauniausiu didmeistriu Lietuvos istorijoje Pauliumi Pultinevičiumi priešaky. Dalyviai žaidė 7 partijas šveicariškąja sistema. Prie pirmos lentos žaidęs Ignas Mačiuitis surinko 2,5 taško, prie antros Ernestas Kurmis – taip pat 2,5, prie trečios lentos Edvinas Kurmis surinko 4,5 taško, atitinkamai prie ketvirtos ir penktos lentų žaidę Matas Praspaliauskas ir Ugnius Žalimas surinko 3 ir 4 taškus.

Tos pačios dienos vakare įvyko Lietuvos suaugusiųjų žaibo čempionatas. Jame dalyvavo 138 šachmatininkai iš visos Lietuvos, tarp kurių buvo 3 didmeistriai, 5 tarptautiniai meistrai ir 6 FIDE (Tarptautinė šachmatų federacija) meistrai. Kiekvienas Lietuvos čempionatas yra pačios svarbiausios varžybos šachmatininkui. Dalyviai žaidė 11 ratų šveicariškąja sistema. Maloniai nustebino 8 pagal pajėgumą skirstytas FIDE meistras Plungės sporto ir rekreacijos centro treneris Sigitas Kalvaitis. Jis surinko 8,5 taško ir tapo Lietuvos vicečempionu. Tai geriausias Sigito, kaip šachmatininko, pasirodymas Lietuvos čempionatuose. Taip pat labai gerai pasirodė ir Ignas Mačiuitis, surinkęs 7 taškus, bei Matas Praspaliauskas – 6 taškai.

Kitas dvi dienas vyko Lietuvos suaugusiųjų greitųjų šachmatų čempionatas. Jame taip pat šachmatininkai turėjo žaisti 11 partijų. Greituosiuose šachmatuose plungiškiams sekėsi kiek sunkiau. Geriausiai pasirodė Sigitas Kalvaitis – 7 taškai, bei Ignas Mačiuitis ir Ernestas Kurmis – po 6,5 taško.

 

Genovaitės Žalimienės inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.