Plungiškis aktorius Marius Pažereckas – apie save ir savo personažus

2013-02-06

       Vasario 7 dieną (ketvirtadienį ), 18 valandą,  Plungės kultūros centre svečiuosis Klaipėdos dramos teatro aktoriai ir pristatys latvių režisierės Maros Kimelės (Mara Kimele) spektaklį   premjerą ,,Lūšies valanda“.

       ‚Lūšies valanda“ – spektaklis apie skaudžią šių dienų problemą –  apie toleranciją šalia esančiam žmogui, kurio kartais nepastebime. Šiandienos tikrovė – „esu tik aš, kito nėra“. Dėl to kyla konfliktų, nesusipratimų, nutrūksta žmonių tarpusavio ryšiai.  Spektaklyje –  vieno vaikinuko istorija, kurią jis pasakoja dviem moterims,  o kartais ir vienam labai supratingam katinui. Po jo pasakojimo viena tų  itin normalių moterų lyg ima ir patiki, jog „…Dievas gali būti rusvas katinas, o meilė – senelio namai…“

       Šiame spektaklyje vaidins ir plungiškis Marius Pažereckas, mielai sutikęs pasidalyti savo mintimis apie spektaklį ir aktoriaus darbą.

       Kas paskatino Jus rinktis aktoriaus kelią? Kokie svarbiausi į vykiai, žmonės Jūsų karjeroje? Kada pirmą kartą išbandėte save scenoje? Koks vaidmuo buvo į simintiniausias?

       Visada norėjau būti scenoje. Iš pradžių mokiausi meno mokykloje, pūčiau dūdą ir buvau į sitikinęs, kad būsiu muzikantu, bet studijų metais teatras mane į traukė ir jame esu iki šiol.  O aktorinė karjera prasidėjo po to, kai su draugais pastatėme spektaklį „Lietuviai“ pagal G.intaro Grajausko pjesę. Tada Gintaras pasiūlė atvykti į atranką pas Marą Kimelę, ir  taip gavau pirmąjį vaidmenį dramos teatre.

       Esate plungiškis. Ar vaidinimas savam krašte yra kažkuo išskirtinis, ar visose scenose jaučiatės taip pat?

       Manau, kad vaidinti Plungės publikai bus didžiulis malonumas. Tikiuosi, publika priims spektaklį ir į sileis  į sielas  jausmus, kuriuos mes skleisime jiems. Be to, tai pirmos šio spektaklio gastrolės.

       Ar tiesa, kad kiekvieną kartą vaidindamas aktorius jaučiasi tarsi premjeriniame spektaklyje?

       Aktorystės menas ir yra visada stengtis scenoje išgyventi tuos pačius jausmus iš naujo. Padaryti taip, kad žiūrovas patikėtų tuo, ką rodome, sužadinti jo jausmus, priversti susimąstyti apie tai, kas vyksta scenoje ir  gyvenime. Jeigu tai padaryti pasisekė – puiku! – spektaklis pavyko gerai.

       Papasakokite, kaip kuriate savo vaidmenis. Gaunate vieną ar kitą vaidmenį – kas toliau?

       Kai gaunu naują vaidmenį , bandau  prisijaukinti kuriamą personažą, suprasti, kas jam patinka ir ką jis mėgsta, susigyventi su juo, perprasti jo psichiką.

       Latvių režisierės Maros Kimelės spektaklyje ,,Lūšies valanda” vaidinate katiną. Kuo jis svarbus spektaklyje?

       Katinas Valius – personažas, padedantis atskleisti vaikino pasirinkimo savižudybę priežastis. Tikėjimas. Meilė. Dievas. Žinojimas, kad mirtis nėra pabaiga, o nauja pradžia. Tam labai tinka spektaklyje pasakyti katino žodžiai:  „Viskas yra paprasta ir natūralu”.

       Ar randate panašumų tarp savęs ir kuriamų personažų?

       Panašumų gali rasti visada, bet tai nereiškia, kad tai esi tu ar jis. Vienas gyvenime yra patyręs daugiau, kitas – mažiau. Visi mes juokiamės ir verkiame. Taigi, visi žmonės yra panašūs ir visi labai daug kuo skiriasi. 

       Kaip manote, kas būdinga lietuviškam teatrui, kuo jis yra išskirtinis?

       Dabartinė teatro sistema išgyvena tam tikrą perversmą: atsisako senųjų teatro formų, ieško  naujų. Atsiranda vis daugiau naujų talentingų režisierių, norinčių kurti ir išrėkti tai, kas aktualu  jiems bei kitiems. Nauji teatro judėjimai, skleidžiantys savas ,,spalvas” kultūriniame Lietuvos gyvenime. Šaunu, kad Lietuvos teatras atsigauna. Man tik labai liūdna, kad  Klaipėdos dramos teatras dar neturi savo namų, yra priverstas keliauti, būti be savo vietos. Tiesa, žiūrovai jau kviečiami į senąjį teatro pastatą, kuriame mes ir rodome šį spektaklį . Salė labai mažytė, viduje vyksta tikros statybos, čia daug dulkių, betono maišyklių. Tačiau smagu, kai susirenka žiūrovai ir užpildo visas vietas. Manau, jie yra labai pasiilgę tikrojo teatro auros ir jiems nesvarbu statybos, vykstančios aplink. Jie išsiilgę jaukumo ir namų šilumos.

       Kaip vertinate savo vaidybą?

       Į šį kausimą atsakyti negaliu. Visada stengiuosi viską padaryti gerai, o tai pavyksta ar ne – spręsti žiūrovui. 

       Ką patartumėte jaunimui, kuris taip pat norėtų pasirinkti aktoriaus kelią?

       Jeigu tikrai norite ir žinote, kad tikrai darysite viską, kad taptumėte aktoriais… Pirmyn, bandykite!!!

       Kam rekomenduotumėte pamatyti šį spektaklį ?

       Siūlyčiau pažiūrėti jį tiek jaunimui, tiek vyresnės kartos žiūrovams. Manau, šiame spektaklyje kiekvienas atras kažką pažį stamo ir artimo sau.

       Dėkoju už pokalbį .

       Su Mariumi Pažerecku kalbėjosi Plungės kultūros centro Sklaidos ir viešinimo klubo narė Bernadeta Griciūtė.

       Kviečiame vasario 7 d. 18.00 val. susitikti Plungės kultūros centre. Bilietai parduodami Plungės kultūros centro kasoje. Kasa dirba darbo dienomis nuo 15.00 iki 18.00 val. Kasos darbo metu bilietus galite užsisakyti tel.  55 546.

Plungės kultūros centras

 

Evaluate the news

All comments
Komentarų nėra
X

    Kalba