Plungiškiai URBACT Vietos veiksmų planą pristatė baigiamajame „4D miestai“ projekto partnerių susitikime Igualadoje

2015-04-08
 

       Kovo 31 – balandžio 1 dienomis Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis kartu su „4D miestai“ projekto komanda dalyvavo Europos teritorinio bendradarbiavimo tikslo URBACT II programos lėšomis finansuojamo projekto „4D miestai.  Keturi miestų vystymosi veiksniai: sveikata, inovacijos, viešoji – privačioji partnerystė ir bendradarbiavimas“ (toliau – „4D miestai“) baigiamajame susitikime Igualadoje.  Projekto vykdymo komandai Ispanijoje taip pat atstovavo projekto vadovė, Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Žaneta Piepalienė, projekto koordinatorė, savivaldybės gydytoja Oresta Gerulskienė ir Savivaldybės tarybos narys, URBACT Vietos palaikymo grupės narys Algirdas Pečiulis.

Vykdančiojo partnerio – Igualados ir Plungės projekto komandos
Igualados „4D Health“ Inovacijų simuliaciniame centre
Bendra projekto dalyvių nuotrauka

       Igualadoje visi projekto partneriai pristatė parengtus arba baigiamus rengti vietos veiksmų planus,  kurie yra vienas iš svarbiausių visų URBACT programos lėšomis įgyvendinamų projektų rezultatų.  Susitikimo metu buvo pristatytos pagrindinės projekto įgyvendinimo metu padarytos išvados, pasiekimai ir politinės rekomendacijos. Išorės ekspertai pristatė Vietos veiksmų plano finansinio įgyvendinimo galimybes, Struktūrinių fondų alternatyvas.

       Sesijoje „Miestai investuoja į internacionalizaciją“ projekto partnerių atstovai diskutavo apie tarptautinių projektų naudą, miestų ir savivaldybių dalyvavimo tarptautiniuose tinkluose iššūkius ir privalumus.

       Plungiškiai, pristatydami URBACT Vietos veiksmų planą, akcentavo sveikatinimo ir judėjimo naudą bei poveikį ekonomikai. Buvo pristatyti baigiamo rengti Vietos veiksmų plano uždaviniai:

  1. Aktyvus ir sveikai leidžiamas laisvalaikis bei kasdienis fizinis užimtumas tampa bendrai pripažįstama Plungės gyventojų vertybe (numatomos įgyvendinti priemonės, susijusios su gyventojų požiūrio į aktyvią gyvenseną keitimu).
  2. Plungės rajone sudarytos geresnės sąlygos kasdieniam gyventojų fiziniam aktyvumui, kuriant naują aktyvios veiklos infrastruktūrą ir jungiant ją su esama į vieningą integruotą sistemą (numatomos įgyvendinti priemonės, susijusios su fizinės infrastruktūros pagerinimu arba naujos sukūrimu).
  3. Vykdoma nuosekli ir savalaikė aktyvios gyvensenos poveikio plungiškių sveikatai stebėsena.

       URBACT Vietos veiksmų plane numatyta nemažai priemonių, kurias galima įgyvendinti be didelių išorinių investicijų, tačiau taip pat jame įtraukta ir daug stambių infrastruktūros objektų, kurių poreikis akcentuojamas daugelį metų, tarp kurių tokie kaip plaukimo baseinas, viešos sporto, aktyvaus laisvalaikio  aikštelės ir kt.

       Susitikime pristatytas Plungės Vietos veiksmų planas sulaukė projekto partnerių pritarimo, rasta nemažai panašumų su kitų „4D miestai“ projekto partnerių veiksmų planais.

       Įgyvendinus URBACT lėšomis finansuojamą projektą, Plungės rajonas vykdys kitas sveikatos stiprinimo iniciatyvas, kurių sėkmingam įgyvendinimui būtinas bendradarbiavimas tarp įvairių sričių atstovų: švietimo, jaunimo, vyresnio amžiaus žmonių, verslo, nevyriausybinių organizacijų, Savivaldybės institucijų ir kitų sektorių. 

       Viena artimiausių iniciatyvų – Plungės rajono tapimas „Sveika savivaldybe“, kurią inicijuoja  Pasaulio sveikatos organizacija projektu „Sveikas miestas“.

       URBACT Vietos veiksmų planas baigiamas rengti, tačiau kviečiame visus, turinčius noro ne tik patiems aktyviai ir sveikai gyventi, bet ir norinčius vykdyti įvairias sveikatą stiprinančias iniciatyvas, teikti pasiūlymus dėl Plano patobulinimo arba papildymo naujomis priemonėmis. Pasiūlymų lauksime  el. paštu: savgydytojas@plunge.lt arba investicijos@plunge.lt.

       URBACT Vietos veiksmų plano darbo grupės posėdis vyks Savivaldybės mažojoje posėdžių salėje (III aukšte) š. m. balandžio 13 d. nuo 13 val.

       Plungės vietos veiksmų plano pristatymas ir baigiamoji konferencija vyks pramogų centre „Porto” š. m. gegužės 23 d. 10 val.

Sesija „Miestai investuoja į internacionalizaciją“ Plungės projekto atstovai prie simbolinės Igualados skultūros

 

Projekto vadovė, Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja
Žaneta Piepalienė

 


 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.