Nuo 2009 m. tęsiasi bendradarbiavimas tarp Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Vokietijos Federacinės Respublikos federalinės šeimos, senjorų, moterų ir jaunimo ministerijos. Tuomet glaudžiam bendradarbiavimui buvo atrinktos 4 Lietuvos savivaldybės, tarp jų – ir Plungės. Per šį laikotarpį buvo nemažai susitikimų, pasikeitimų delegacijomis, įvykdyta daugelis projektų.
2014 m. gruodžio 1-8 dienomis Berlyno žemėje, Trėbnitz jaunimo centre, Plungės jaunimas dalyvavo jau šeštame bendrame projekte. Tarptautinio projekto tema – „Europos vertybės“. Jame dalyvavo jaunimas iš Vokietijos, Lenkijos, Čekijos, Ukrainos ir Lietuvos.
65 jauni žmonės iš skirtingų valstybių gilinosi į vertybes, – kas tai yra žmogaus orumas, laisvė, demokratija, lygybė, teisinė valstybė, žmogaus teisių užtikrinimas, kova su socialine atskirtimi ir diskriminacija. Septynias dienas nebuvo vien diskutuojama. Jaunuoliai savo noru pasirinko darbo grupes, kuriose galėjo išreikšti savo jausmus, samprotavimus per meną. Iš viso buvo penkios grupės: dailės studija, kuriai vadovavo Rebekka Uhlig; filmų kūrimo studija – Laurent Lavole; teatro studija – Janusz Janiszewski; šokio ir judesio studija – Malgorzata Gajdemska, ir instaliacijų studija – Malgorzata Fabianczyk. Visą savaitę jaunuoliai kūrė, tapė, vaidino, šoko ir projekto pabaigoje pristatė savo sukurtus darbus. Visą laiką skambėjo anglų, čekų, vokiečių, lenkų, lietuvių, ukrainiečių, rusų kalbos. O iš įvairių kalbų susideda žmonių bendravimas. Joms jungiantis gimsta susikalbėjimas. Kiekvieną vakarą vykdavo tautiniai vakarai, kurių metu jaunimas pristatydavo savo šalis, papročius, patiekalus, dainuodavo ir šokdavo nacionalines dainas bei šokius.
Organizatoriai pasistengė, kad projekto dalyviai turėtų galimybę pamatyti kalėdinį Berlyną. Buvo suorganizuota ekskursija po pačias įžymiausias, istorines Berlyno vietas – Brandenburgo vartai, Reichstagas, Berlyno siena, paminklas Holokausto aukoms atminti, Aleksandro aikštė ir kt.
Tarptautiniai projektai turi labai didelę reikšmę – pagerėja bendravimo užsienio kalba įgūdžiai, jauni žmonės geriau supranta savo stiprybes ir silpnybes, padidina motyvaciją, pagerina mokymosi rezultatus, lavina įgūdžius, praplečia pažinčių ratą, susiranda draugų, kurie turi panašių pomėgių ar interesų, sustiprėja socialinės kompetencijos.
Šis projektas buvo vykdomas iš Europos Sąjungos programos ERAZMUS + lėšų.
Grupės vadovė, jaunimo reikalų koordinatorė Lolita Vaitkevičienė |