Plungiškiai moksleiviai konkurso „Sidabro vainikėlis” lauretai bei prizinių vietų laimėtojai

2018-06-05

Gegužės 31 d., Tarptautinės vaikų gynimo dienos išvakarėse, Kretingos muziejuje buvo paskelbti Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ laureatai bei prizinių vietų laimėtojai.

 

Ankstyvą pavasarį įsisukusi regioninių atrankų karuselė nepašykštėjo spalvų finalinei parodai. Bene gausiausia dalis teko medžio drožybos dirbiniams – skulptūroms iš Žemaitijos ir Dzūkijos bei taikomiesiems dirbiniams iš įvairiausių Lietuvos kampelių. Tekstilė, keramika bei grafika sulaukė panašaus mokinių bei juos ruošusių mokytojų dėmesio. Dalis šias liaudies dailės šakas pasirinkusių mokinių sekė tradicijas, dalis bandė interpretuoti remdamiesi paveldu.

Šiemet iš 384 mokinių, dalyvavusių regioninėse atrankose, išrinkti 42 verčiausi finalo, iš kurių tik 6  apdovanoti simboliniais sidabro vainikėliais.

 Iš Plungės į finalinį etapą pateko trys vaikinai, vyresniųjų kategorijoje  8-12kl, tai Plungės Technologijų ir Verslo mokyklos  Tp16  grupės mokinys Evaldas Klenauskis  konkursui padarė 4 skulptūras, „Babrungo“ pagrindinės  mokyklos dešimtokas Aurimas Jurgaitis pristatė 6 medžio skulptūras, ir „Saulės“ gimnazijos II d  klasės moksleivis Ernestas Kurmis su 4 skulptūrom. 

Visiems jiems finalinis etapas buvo sėkmingas, E. Kurmis laimėjo III vt., E. Klenauskis II vt.,

A. Jurgaitis   laimėjo I vit.  ir pagrindinį prizą  sidabrinę segę.

Tai jau antras Aurimo laimėjimas, jis jau buvo laimėjęs 2014m, 2016 m. ir  2017m. buvo laimėjęs II vietas.

 Konkursui  juos paruošė mokytojas Viktoras Raibužis.

Foto:  Lietuvos nacionalinio kultūros centro

Mokytojo Viktoro Raibužio inf.

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.