Plungiškiai kanklininkai – respublikinio konkurso lauratai

2015-03-19


 

 

      Kovo 7-8 dienomis Vilniuje nuaidėjo respublikinis XII Jono Švedo liaudies instrumentų atlikėjų konkursas, kaskart savo lietuvišku skambesiu žadinantis tautinę dvasią ir keliantis patriotinius jausmus. Į Vilnių iš visos Lietuvos, nugalėję varžovus mokykliniuose ir zoniniuose etapuose, atvyko net 64 birbyninininkai, 15 lamzdelininkų, net 132 kanklininkai ir 5 muzikantai, grojantys retu lietuvišku instrumentu – skrabalais. Tai rodo, kad lietuvių liaudies muzika nepraranda savo populiarumo ir mums, lietuviams, yra labai brangi.

      Šiame prestižiniame respublikiniame liaudiškais instrumentais grojančių vaikų forume puikiai pasirodė Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos kanklininkai. Savo puikiu grojimu išsiskyręs iš 37 savo amžiaus grupės dalyvių, laureato vardą pelnė Erlandas Gricius, o Edita Varapnickaitė nurungė 33 savo amžiaus grupės dalyves ir taip pat tapo XII Jono Švedo liaudies instrumentų atlikėjų konkurso laureate. Erlando ir Editos kanklių mokytoja yra vyr. mokytoja Irena Urbonienė, o koncertmeisterė- Aliona Alminienė.

      Pasibaigus konkursui ir paaiškėjus, kas tapo jo laureatais, Lietuvos muzikos ir teatro akademija ir Lietuvių liaudies instrumentinės muzikos draugija ,,Kanklės“ kovo 14 d. LMTA Didžiojoje salėje surengė XII Jono Švedo liaudies instrumentų atlikėjų konkurso laureatų  koncertą, kuriame dalyvauti buvo atrinkta po 3 pačius ryškiausius skirtingais liaudies instrumentais grojančius laureatus. Tarp jų pateko ir plungiškis kanklininkas Erlandas Gricius. Šį laureatų koncertą filmavo Lietuvos nacionalinė televizija.

 

Dalia Stasikėlienė,
Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Sivos Galvadiškytės nuotraukoje respublikinio XII Jono Švedo liaudies instrumentų atlikėjų konkurso Vilniuje laureatai: (pirmoje eilėje) Erlandas Gricius, (antroje eilėje) Edita Varapnickaitė, vyr. mokyt. Irena Urbonienė, koncertmeisterė Aliona Alminienė.

 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.