Plungiškės Sonatos Mosteikės kūrybos parodos atidarymas Plungės kultūros centre

2018-11-05

 

Sonata Mosteikė gimė 1973 metais Plungėje. Mokėsi 3-oje vidurinėje mokykloje, „Saulės” gimnazijoje ir muzikos mokykloje, akordeono klasėje. Kūrybinę veiklą pradėjo 2008 metais. Jos darbams charakteringas faktūrinis potėpis ir žemiškos spalvos, nors autorė nevengia ir kontrastų. Spalvos sukuria tai, kas asmeniška ir individualu kiekvienam žmogui – įspūdį ir emocijas. Santūraus ir ekspresyvaus potėpio deriniai sukuria darnų paveikslo elementų ritmą ir skleidžia teigiamą energiją, sukuria harmonijos pojūtį. Autorė ypač dėmesinga tapomam objektui ir jo charakterio atskleidimui. Tai įtraukia žiūrovą į paveikslo erdvę ir provokuoja ją užpildyti individualia žiūrinčiojo patirtimi. Sonatos darbai tradiciški, bet kartu ir saviti, nes praturtinti netikėtais sprendimais, kompozicija sujungia tapomus objektus.

Autorė apie save. Kaip po žiemos ateina pavasaris, taip į mano sielą ateina kūrybinis troškulys, neišvengiamas noras kurti. Tai būtinybė, kai galiu įgyvendinti savo neramią idėją, o vaizdiniai eina taip greitai, kad vos spėju juos perkelti ant drobės.  Jaučiuosi lyg sprogčiau nuo informacijos pertekliaus ir negaliu rasti sielos ramybės, kol nepadarau visko, ką matau ir noriu išjausi. Tapydama jaučiuosi labai laiminga,  atsiduodama jai kartais be miego išbūnu ir po dvi paras. Jeigu kūrybinis darbas vyksta sklandžiai, tada jaučiuosi nurimusi, pakylėta, laiminga.

2008 m. pavasarį pradėjau tapyti paveikslus savo namų interjerui. Tapiau taip, kaip mokėjau, kaip įsivaizdavau. Kartą nuvykau į Vido Vagnoriaus menų studiją „Menai sau“ ,ir ten gimė mano pirmasis darbas „Krintantys perlai“. Bet šis 2018 metų pavasaris buvo ypatingas,  nes mano širdis, siela ir kūnas darė tokius tapybinius stebuklus, kurių protas nespėjo vytis. Taip gimė tapybos paveikslų serija PALIKIMAS  KARTOMS.

Kviečiame į išskirtinės parodos atidarymą lapkričio 7 d. 16 val. Plungės kultūros centro parodų salėje.

 

Plungės KC inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.