Plungiškės piešinys papuošė kalendoriaus viršelį

2015-01-14

            Socialinio projekto „Aš regiu širdimi“ rengėjai nebe pirmus mietus kvietė visus  Lietuvos vaikus sukurti atviruką nereginčiam draugui. Šį kart į šį kvietimą atsiliepė daugiau kaip šimtas vaikų. Trylikos dalyvių piešiniai buvo atrinkti kaip geriausi ir pateko į Brailio raštu išleistą 2015-ųjų kalendorių, o jo viršelį papuošė plungiškės Agnietės Batakytės piešinys „Mano avinėlis“.

            Plungės vyskupo Motiejaus Valančiaus pradinėje mokykloje besimokanti devynmetė Agnietė sako be galo mėgstanti gyvūnus. Matyt, todėl mergaitė, išgirdusi apie galimybę sukurti atviruką neregiui, nedvejojusi nusprendė piešti baltą lyg vaikų taip išsiilgtas sniegas avelę ir apklijuoti ją vatos gabalėliais, kad ir neregintys vaikai, liesdami šį piešinį , pajustų švelnumą. Plungiškės sumanymas projekto rengėjams patiko, tad pakviesta į konkurso dalyvių pagerbimo renginį Vilniuje mergaitė išvydo, kad jos darbelis ne tik pateko į kalendorių, skirtą neregintiems vaikams, bet ir papuošė šio viršelį .

            Nors su neregiais mergaitė nėra susidūrusi, tačiau mokykloje buvo pamoka apie Brailio raštą. Ji ir paskatino susidomėti neregių pasauliu. Be to, plungiškei patinka piešti, tad mergaitę į renginį Vilniuje lydėjusi močiutė prasitarė, jog būtinai užrašys ją į Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos Dailės skyrių.

 

Informacija parengta pagal laikraščio  „Žemaitis“ korespondentės Juditos Šermokaitės medžiagą

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.