Plungiškei gydytojai Eugenijai Gaudiešienei – Nusipelniusio Lietuvos gydytojo vardas

2017-05-10

Gegužės 2 dieną Vilniaus Rotušėje grupei žinomų Lietuvos medikų, pelniusių žmonių pagarbą ir dėkingumą, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga įteikė garbės ženklus. Nusipelniusio Lietuvos gydytojo vardas suteiktas Plungės rajono savivaldybės ligoninės gydytojai E. Gaudiešienei.
Iš visos Lietuvos Vilniaus Rotušėje susirinkusiems medikams buvo perduoti Prezidentės Dalios Grybauskaitės, Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio, Seimo Sveikatos reikalų komiteto sveikinimo ir padėkos žodžiai.
„Kiekviena Jūsų diena liudija Jūsų prasmingą darbą. Iš visos širdies dėkoju už pasiaukojimą, išgelbėtas gyvybes, pacientams grąžintą viltį ir reikšmingą indėlį kuriant sveiką ir laimingą visuomenę. Linkiu stiprios sveikatos, neblėstančio optimizmo ir sėkmės, įgyvendinant savo siekius. Puoselėkite medicinos profesijos vertybes ir saugokite jos prestižą! Tikiu, kad drauge, sutelkę kūrybines, o kalbant apie medikų darbą – ir fizines jėgas, įveiksime visus iššūkius, įrodysime, jog gebama dorai, kūrybiškai dirbti“, – sveikindamas Lietuvos medikus, sakė sveikatos apsaugos ministras A. Veryga.
Ceremonijoje Nusipelniusią Lietuvos gydytoją E. Gaudiešienę nuoširdžiai pasveikino Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, Plungės ligoninės direktorius Antanas Martusevičius, gydytojos šeimos nariai.
E. Gaudiešienė yra pirmoji medikė Plungėje, sulaukusi tokio įvertinimo.
Į Plungę ji atvyko po studijų Kauno medicinos institute ir nuo 1978 metų pradėjo dirbti Plungės centrinėje ligoninėje: iš pradžių terapeute, po poros metų –  Tuberkuliozės skyriaus ir kabineto gydytoja ftiziatre, o nuo 1995-ųjų iki 2010 metų – skyriaus vedėja. Nors skyrius Plungėje buvo panaikintas, tačiau išsiplėtė tuberkuliozės kabineto veikla, buvo įkurtas Regioninis mikroskopijos centras.
E. Gaudiešienė visus savo darbo metus skyrė tuberkulioze sergantiems pacientams išaiškinti, juos gydyti, taip pat – tuberkuliozės gydymo kontrolei ir profilaktikai. 1997 metais kartu su šviesaus atminimo gydytoju Aloyzu Pundziumi pirmieji Lietuvoje įsteigė DOTS kabinetą (kai pacientas ateina išgerti vaistus medicinos darbuotojo priežiūroje). DOTS kabinetas Plungėje veikia iki šiol.
E. Gaudiešienės darbo pradžioje sergamumas tuberkulioze Plungėje buvo labai aukštas, kai kuriais metais siekė net epidemijos lygį. Po 15-20 metų kontroliuojamo gydymo, rentgeno patikrų, sustiprintos profilaktikos pavyko žymiai sumažinti sergamumą tuberkulioze, –  Plungės rajone sergamumas tapo mažesnis už Lietuvos vidurkį.
E. Gaudiešienei  1999 metais buvo suteikta gydytojo pulmonologo licencija. Nuo 2010 metų ji dirba ligoninės Palaikomojo gydymo II skyriaus vedėja, o nuo 2009 metų dirba ir  VšĮ Plungės rajono savivaldybės ligoninės auditore.


Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.