Plungės viešojoje bibliotekoje – anglų kalbos mokytojų konferencija

2014-06-25

 

       Birželio 18 d. Plungės rajono anglų kalbos mokytojai susirinko Plungės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje, kad pasidalytų naudingiausiais mokymo metodais, renginiais bei savo įžvalgomis apie anglų kalbos mokymo ir mokymosi kultūros formavimą ir tobulinimą mokyklose. Kultūra – tai visa, kas sukurta pamokoje ir namuose mokantis užsienio kalbos. Kaip pagerinti, pagilinti, pagreitinti anglų kalbos mokymo ir mokymosi procesą? Į šiuos klausimus konferencijoje susirinkę mokytojai ir bandė atsakyti.

       Anglų kalba šiandien yra tarp populiariausių mokomųjų dalykų mokykloje egzaminų pasirinkimo kontekste ir ateities mokymosi bei įsidarbinimo perspektyvoje. Baigę mokyklą, mokiniai norėtų laisvai kalbėti angliškai, tačiau tai pavyksta tik nedaugeliui. Kodėl? Juk šiandieninėje jaunimą supančioje aplinkoje yra daug pasiūlos anglų kalba – skaitymui, laisvalaikiui. Ne paslaptis, kad geriausiai anglų kalbą išmoksta tie, kurie vaikystėje mėgo žaisti žaidimus ar žiūrėti videofilmus šia kalba.

       O ką jaunimui gali duoti mokytojai? Pirmoji pranešėja konferencijoje Veronika Razgienė iš Plungės verslo ir technologijų mokyklos kalbėjo apie mokymosi bendradarbiaujant ir motyvacijos svarbą. Mokiniai, dirbdami poroje, gali daug ko išmokyti vienas kitą. Senamiesčio mokykloje dirbanti mokytoja Sandra Jankauskienė pasidalijo tarptautiniame mokyklų partnerysčių projekte įgyta patirtimi – mokiniams pritrūksta įgūdžių pradėti pokalbį su svečiais, todėl trumpi pasikalbėjimai yra tapę vienu iš svarbiausių mokytojos pamokų uždavinių. Gyvas bendravimas formalioje ir neformalioje aplinkoje tampa stipria motyvacija stengiantis geriau išmokti anglų kalbą ir įgyti socialinių įgūdžių. Dar viena pranešėja iš Senamiesčio mokyklos, Tatjana Čižauskienė, su savo mokine Greta Jonušaite pristatė įgytą patirtį respublikiniame viešojo kalbėjimo konkurse Klaipėdos LCC universitete. Mokytoja pasakojo apie oratorių meną ir pasirengimą tokiems konkursams, o Greta gyvai pademonstravo savo parengtą kalbą, kuri konkurse Klaipėdoje pelnė apdovanojimą už sąsajas su amerikiečių kultūra. Vėliau  konferencijoje pasisakė Akademiko A. Jucio pagrindinės mokyklos mokytoja Regina Ažaneckienė. Ji pristatė savo netradicines pamokas Telšių miškų urėdijos Plungės girininkijoje ir parodė mokinių sukurtą filmuką apie tai, kaip jie mokosi anglų kalbos už mokyklos ribų – miške. Netradicinė aplinka paįvairina mokymosi rutiną ir yra mokiniams įdomi. Plungės verslo ir technologijų mokyklos mokytoja Rita Valančienė taip pat parodė mokinių sukurtą videomedžiagą apie anglų kalbos mokymosi patirtį ir svarbą, mokantis profesijos bei siekiant įsidarbinti šiuolaikiniame besikeičiančiame verslo, paslaugų ir kitų gyvenimo sričių pasaulyje. „Babrungo“ pagrindinės mokyklos pranešėjos – anglų kalbos mokytoja Jūratė Varpiotienė ir dailės mokytoja Jolanta Skersienė – savo pasisakymais paminėjo Viljamo Šekspyro 450-ąsias gimimo metines. Buvo pristatytas 130-asis sonetas ir moters portretas, kurį mokiniai tapė,  remdamiesi soneto įkvėptomis mintimis. Konferencijos iniciatorė „Saulės“ gimnazijos mokytoja Elija Roma Čenkutė papasakojo apie savo mokymo / mokymosi įpročius, požiūrį į mokinius bei sėkmingiausius mokymo metodus – klausymo ir skaitymo, žodyno įvaldymo bei viešojo kalbėjimo įgūdžių ugdymą. Konferencijos apibendrinimui mokytoja ekspertė Nijole Norvaišienė pravedė diskusiją apie mokymo metodus egzaminui ir gyvenimui. Mokytojai diskutavo apie tai, kaip geriausia būtų ugdyti klausymo, skaitymo, rašymo ir kalbėjimo gebėjimus.

       Konferenciją vainikavo Plungės suaugusiųjų švietimo centro direktoriaus pavaduotojos metodinei veiklai Laimos Galvanauskienės padėka mokytojams už nuveiktus darbus ir aktyvumą, organizuojant bendrą metodinę veiklą. Vyr. specialistė metodinei veiklai Vida Mylimienė įteikė padėkas aktyviausiems rajono anglų kalbos mokytojų būrelio nariams ir palinkėjo sėkmės ateinančiais mokslo metais. Renginio pabaigoje „Saulės“ gimnazijos mokytojas Juozas Milašius ir jo vadovaujami mokiniai dovanojo muzikinius linkėjimus. Už gražią aplinką ir svetingumą dėkojame Plungės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorei Violetai Skierienei.

Anglų kalbos metodinio būrelio pirmininkė, „Saulės“ gimnazijos  vyr. anglų kalbos mokytoja Elija Roma Čenkutė


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.