Plungės vaikų biblioteka kviečia į susitikimą su rašytoja Neringa Vaitkute

2022-12-05

Plungės vaikų biblioteka gruodžio 10 d., šeštadienį, 12 val. kviečia į susitikimą su rašytoja Neringa Vaitkute. Tai paskutinysis bibliotekos projekto „Su knyga“, remiamo Lietuvos kultūros tarybos ir Plungės rajono savivaldybės, renginys.

Neringa Vaitkutė – vaikų ir paauglių rašytoja, kuriai turime būti dėkingi už daugiau kaip dešimt įtraukiančių knygų, tarp kurių yra „Klampynių kronikų“, „Tamsos, kuri pabudo“, „Vaivorykšių arkos“ trilogijos. Pastarosios pirmoji knyga („Vaivorykščių arkos) 2013 metais pelnė kūrėjai reikšmingiausio metų debiuto apdovanojimą. Apdovanotos ir kitos N. Vaitkutės knygos. 2018 m. Prano Mašioto premija įteikta už geriausią metų knygą vaikams ir paaugliams „Klampynių kronikos“. Ji 2018-aisiais nominuota ir Metų knygos vaikams rinkimuose. 2020 m. Vaikų literatūros premiją rašytojai pelnė apysakos „Neišduosiu tavęs“ ir „Klampynių kronikos“.

Jei taip jau nutiko, kad nepavyko perskaityti pastarosios, regis, vaikus ir suaugusiuosius labiausiai žavinčios trilogijos, trumpai supažindiname. Mažosios Klampynės – ypatingas ir labai paslaptingas miestelis, nepažymėtas žemėlapyje. Jame greta žmonių yra įsikūrę laumės, kaukai, baubai, žaltvykstės ir kt. paslaptingi gyventojai. Knygose įtikinamai susiejamas pagrindinių herojų – dvynukų Agatos ir Airingo – kasdienis, bet tikrai nenuobodus gyvenimas bei senovės lietuvių mitologinės būtybės, su kuriomis susidūrę vaikai patiria netikėtų, žavinčių, o kartais – ir šiurpių nuotykių.

Būsimo susitikimo pristatymą užbaigsiu ištrauka iš vieno interviu su Neringa Vaitkute, manau, ryškiausiai atskleidžiančia rašytojos kūrybinį mąstymą. Paklausus, kuo ją žavi mintiniai pasauliai, Neringa atsakė: „Aš visada norėjau, kad pasaulis būtų šiek tiek sudėtingesnis. Norėjau, kad jame būtų daugiau paslapčių ir nuotykių tikimybės. Mane žavi mintis, kad už visatos ribų yra kitokių pasaulių, kur fizikos dėsniai leistų egzistuoti mitinėms būtybėms ir magijai. Suprantu – niekada ten nepateksiu, neįsitikinsiu. Kol kas neįmanoma perplėšti realybės audinio ir pamatyti, kas slypi už jos ribų. Kartais pagaunu save galvojant: O jei viskas, ką aš rašau, egzistuoja? Jei mano mintys – vien tylūs kitose visatose vykstančių stebuklų atgarsiai? Tarsi stovėčiau prie aklinos sienos ir įdėmiai klausyčiausi priglaudusi ausį prie šalto akmens“ (interviu publikuotas naujienų svetainėje „15min“ 2018 m. spalio 26 d.).  

Tad kviečiame įvairaus amžiaus vaikus ir jų tėvelius gruodžio 10 d. 12 val. į Plungės vaikų biblioteką (Laisvės al. 19).

Plungės vaikų bibliotekos inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.