Plungės TVM – absolventų darbo mugė

2015-02-19

         Vasario 11-ąją Plungės technologijų ir verslo mokykloje (TVM) surengta absolventų darbo mugė, kurioje aktyviai dalyvavo ir šiemet baigiantieji minėtąją mokymo į staigą, ir būrys darbdavių, kuriuos domina jauni, darbštūs, imlūs specialistai. Tokia mugė organizuota ir pernai, tačiau šiųmetė – kur kas gausesnė ir vienų, ir kitų dalyvių skaičiumi.

       Šiemet Plungės TVM diplomus gaus 180 absolventų. Darbo rinka pasipildys jaunais konditeriais, technikos priežiūros verslo darbuotojais, automobilių mechanikais, padavėjais ir barmenais, virėjais, sekretoriais, apdailininkais (statybininkais), maisto pramonės darbuotojais.

       Organizuodama absolventų darbo mugę, Plungės TVM, kaip sakė jos direktorius Audrius Misiūnas, siekia savo mokiniams padėti žengti pirmuosius žingsnius į darbo rinką, o darbdaviams – palengvinti energingų, talentingų, entuziastingų darbuotojų paiešką. Renginį pradėjęs direktorius A. Misiūnas sakė, jog nuo kovo 2-osios absolventai tris mėnesius atliks praktiką, o nuo birželio, kai gaus diplomus, jiems bus reikalingos jau nuolatinės darbo vietos. Taigi šis susitikimas ir vieniems, ir kitiems – puiki proga susipažinti ir užmegzti ryšius. „Gal priimsit jauną specialistą praktikai, o per tuos tris mėnesius užsiauginsite puikų specialistą, kurio niekur nebenorėsite išleisti“, – kreipdamasis į darbdavius, sakė A. Misiūnas.

       Plungės TVM direktoriaus teigimu: „Mūsų mokymo į staigos tikslas – dirbti verslui, o ne darbo biržai. Ir galime pasidžiaugti, kad mūsiškiai absolventai darbdaviams į tinka, tik maža dalis jų registruojasi biržoje.“ Pasak A. Misiūno, iš pernai baigusiųjų tik 8 nerado darbo.

       TVM Profesinio mokymo skyriaus vedėjas Arūnas Bitaris pasidžiaugė, kad į absolventų darbo mugę atvyko 11 darbdavių ir Darbo biržos atstovai. Kiekvienas iš jų prisistatė, pasakė, kokių specialybių darbuotojai jiems reikalingi. Po prisistatymo absolventai su darbdaviais galėjo bendrauti ir tartis asmeniškai.

       Plungės TVM specialistais domėjosi AB „Lytagra“, kuriai reikalingi pardavėjai, mechanikai, vadybininkai. Šios į monės atstovė Kazimiera Viršilienė minėjo, kad „Lytagroje“ dirba ne vienas baigusysis Plungės TVM, ir jų darbu bendrovė labai patenkinta. Jaunų darbuotojų mugėje dairėsi ir UAB „Plungės Jonis“ direktorius Algimantas Plaipa. Anot jo, į monėje darbuotojų kaita neišvengiama, nuolat ieškoma naujų, tad šis renginys labai naudingas ir reikalingas. „Mums reikia ir statybininkų, ir mechanikų“, – sakė direktorius. Jauni, apie elektroniką ir kompiuteriją nusimanantys specialistai reikalingi ir apie plėtrą galvojančiai UAB „Strategas“, kuriai atstovavo direktorius Aidas Kėsas. Autošaltkalviais domėjosi UAB „Autoalvus“ direktorius Laurynas Lukoševičius, kuris pats yra baigęs šią mokyklą. Plungės TVM absolventus kvietė ir „Vičiūnų“ atstovė. Ypač aktyvūs mugėje buvo kavinių, kaimo turizmo sodybų savininkai. Virėjų, padavėjų, barmenų, konditerių ir kitų specialistų dairėsi restoranas-naktinis klubas „Galera“, UAB „Raska“, šalia Kulių į sikūrusi „Karčema“, „Platelių jachtklubas“, „Charlie“ picerija, sodyba „Po ąžuolais“. Visi jie minėjo, kad atėjus vasaros sezonui priims daugiau darbuotojų, svarbu, kad ieškantieji darbo būtų sąžiningi, darbštūs, komunikabilūs, nekonfliktiški.

       Daugelis darbdavių sakė, jog Plungės TVM absolventai dirbę pas juos anksčiau arba dirba dabar ir jais jie esantys labai patenkinti – imlūs, gerai paruošti, daug išmanantys. Mokymo į staigos direktorius A. Misiūnas savo auklėtinius ragino nesnausti: „Žinokit, jei jau verslininkai rado laiko čia ateiti, vadinasi, jiems tikrai esate reikalingi. Taigi pasinaudokite proga susirasti gerus darbus ir pakliūti pas geriausius darbdavius.

 

Parengta pagal laikraščio „Plungė” medžiagą
 


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.