Plungės turizmo informacijos centre – rekordinis lankytojų skaičius

2019-11-11

 

     Kai kas jau skaičiuoja dienas iki Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų, o Plungės turizmo informacijos centras – šių metų lankytojus. Čia visus metus fiksuojami į Centrą užėję, besikreipę telefonu ar elektroniniu paštu esami ar tik būsimi lankytojai, taip pat vis daugėjančių ekskursijų dalyviai. Žinoma, daugiausiai jų sulaukta vasaros metu, kai birželis šiemet „mušė“ visus karščio rekordus, o liepa pasitiko su lietumi ir vėsa. Savotiškas rekordas pasiektas ir Plungės turizmo informacijos centre, kai per pastaruosius metus lankytojų skaičius čia išaugo beveik keturis kartus. Centre 2014 m. užfiksuoti vos 2 056 lankytojai, o šiemet per 10 mėnesių jau sulaukta net 7 933.

       Tikėtina, kad augimą lėmė baigtas Centro su vidaus ekspozicijomis remontas, paankstinta turistinio sezono pradžia, vis populiarėjančios ekskursijos „Pakaštavuok Plungės istuorėjės“ bei „Pažink Plungės parką aktyviai“  ir, žinoma, visuotine lietuvaičių „karštlige“ tapęs projektas „Surink Lietuvą“. Žinoma, didžią turistų dalį ir sudaro patys lietuviai, užsieniečių Centre užfiksuota tik 11 procentų. Daugiausiai sulaukta kaimynų latvių, lenkų, nemažai užsuko ir į Žemaitijos nacionalinį parką vykstančių vokiečių, olandų. Sužavėjo ir nustebino anglas, kuris jau septintą kartą lankosi Lietuvoje ir fotografuoja senas, sovietmetį menančias autobusų stoteles. Sulaukėme buvusių plungiškių ar jų giminaičių ne tik iš Izraelio, bet ir iš Ukrainos. Lankėsi žurnalistai iš Italijos, kurie keliauja po pasaulį „ant dviejų ratų“ ir ruošia Italijos televizijai laidą „Dreamroads“. Tai ilgų dokumentinių kelionių TV serialas. Jau nebestebina ir pavieniai užsienio turistai, kurie keliauja dviračiais ar tiesiog autostopu.

       Plungės turizmo informacijos centro darbuotojos savo žemaitiška tarme stebino bei vertė nusišypsoti ne vieną keliautoją iš Lietuvos. Ne vienas užsibuvo ir ilgėliau, panoręs išmokti daugiau žemaitiškų žodžių ar pažinti Plungės krašto įžymybes čia įrengtoje nedidukėje ekspozicijoje. Pastebima tendencija, kad daugiausiai lankytojų į Plungę atvyksta iš didžiųjų Lietuvos miestų – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių. Tai, ko gero, daro įtaką ir dalyvavimas tarptautinėje turizmo parodoje ADVENTUR Vilniuje bei „Hanza dienose“ Kaune, kur platinami lankstinukai bei teikiama informacija apie turizmo galimybes Plungėje bei rajone.  

       Džiaugiamės pasiektais rezultatais ir tikime, kad ateityje dar daugiau lankytojų atras Plungės kraštą ir jo išskirtinumą, kad dar ne kartą galėtume pasidžiaugti didesniais ar mažesniais rekordais.

      

Plungės TIC turizmo vadybininkė
K. Narkutė – Beniušienė
 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.