Plungės Trečiojo amžiaus universitetas užbaigė trečius mokslo metus

2015-07-03

          Vyresnio amžiaus žmonėms trūksta bendravimo, jo gauna ateidami į Plungės Trečiojo amžiaus universitetą (TAU). čŒia senjorai gilina žinias, šoka, dainuoja, sportuoja, bet labiausiai mėgsta keliauti. Nors TAU gyvuoja vos trečius metus, bet jau tapo gražia tradicija – mokslo metus užbaigti pažintinėmis kelionėmis.

        Šiemet Sveikos gyvensenos fakulteto studentai vyko į Druskininkus, ten susitiko su Druskininkų Trečiojo amžiaus universiteto rektoriumi Jonu Valskiu, kuris pristatė Druskininkų TAU veiklą, supažindino su Druskininkų lankomiausiomis vietomis: Druskininkų „Snow“ arena, sanatorijomis, mineraliniais šaltiniais ir kt.

        Pasaulio pažinimo fakulteto studentai leidosi į dviejų dienų kelionę  po Dzūkiją, kur aplankė Kruonio hidroakumuliacinę elektrinę, Merkinės ir Punios piliakalnius, čŒesukų piramidę, Grūto parką, nuostabiąsias Liškiavos ir Pivašiūnų bažnyčias.

        Na, o Kultūros fakulteto studentai panoro aplankyti unikaliausią vietą Lietuvoje-Kuršių neriją. Didžiausią į spūdį paliko parabolinės Juodkrantės kopos – Raganų kalnas, mūsų nagingų liaudies meistrų imtas kurti nuo 1979 m. ir dabar turintis apie 80 ąžuolo skulptūrų su kalvių darbo pagražinimais. Tai nuostabi talentingų žmonių dovana Juodkrantei, džiuginanti ir mus, turistus. Žavėjomės pamariais, žvejų sodybomis, aplankėme Tomo Mano namelį , legendines kopas, bažnyčias, fotografavomės prie V. Kernagio paminklo.

        Trečiojo amžiaus universiteto studentai lanko ne tik Lietuvos etnografines vietoves, bet keliauja ir po kaimynines šalis. Baltarusijoje aplankė Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės pilis, kurios yra naujai atstatytos, o dvi yra net į trauktos į UNESCO pasaulio paveldo sąrašus. Studentai žavėjosi Baltarusijos gamta, idealiai palaikoma švara ir tvarka. Lenkijoje lankėsi Gdansko, Sopoto miestuose, į žymiausiose bažnyčiose bei vienuolynuose, pamatė didžiausią Europoje gotikinę Marenburgo pilį bei Žalgirio mūšio vietą. Dalis studentų pabuvojo Italijoje, Paryžiuje, o rugsėjo mėnesį ruošiasi vykti į Ispaniją.

        Taigi, mes, senjorai, esame ne tik aktyvūs paskaitų klausytojai,  bet  neliekame abejingi ir visuomeninėms akcijoms. Šį pavasarį   dalyvavome  talkoje „Darom“: grėbėme dar iš rudens likusius lapus parke bei ravėjome takus, esančius tarp centrinių rūmų ir arklidžių. Be to, jau antrus metus esame miesto šventės eisenos dalyviai.

        Šiemet 2-ejų metų baigimo diplomus gavo Pasaulio pažinimo fakulteto studentai, o kiti du – Sveikos gyvensenos ir Kultūros fakultetai – tęs studijas ir kitais metais.  Plungės Trečiojo amžiaus universitetas auga, todėl   2015-2016 m. m. veiks jau  keturi fakultetai, tai: Sveikos gyvensenos, Kultūros, Pasaulio pažinimo bei naujas  – Namų ūkio kultūros fakultetas.  Paskaitos žinių trokštantiems ir bendrauti norintiems garbaus amžiaus studentams dažniausiai rengiamos dieną, apie 14-15 val., kai lauke dar šviesu ir saugu grį žti namo.

        Taigi, norinčius turiningai gyventi, pagilinti žinias arba pasidalyti patirtimi kviečia Plungės Trečiojo amžiaus universiteto taryba į silieti į mūsų gretas nuo rugpjūčio 24 d. Plungės TAU į sikūręs prie Plungės suaugusiųjų švietimo centro, V. Mačernio g. 29.

 

Plungės TAU informacija

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.