Plungės tinklinio istorija rašoma toliau

2015-07-16

       Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos išvakarėse vyko pirmosios po 1990 metų, o galbūt ir apskritai pirmosios Plungės istorijoje, rajono paplūdimio tinklinio pirmenybės. 2009-aisiais, po labai ilgos pertraukos, Plungėje pradėta kalbėti apie tinklinį, ir ne tik kalbėti, bet ir populiarinti šį žaidimą. Nuo to laiko Plungės tinklinio istorijos puslapiai pilnėja,  nuveiktų darbų daugėja.

       Šių metų Plungės rajono paplūdimio tinklinio pirmenybėse dalyvauti užsiregistravo ne taip ir mažai norinčiųjų – 11 vyrų ir 4 mišrios komandos. Be to, oro temperatūra – +35 C – buvo didelis iššūkis žaidėjams. Norėjosi, kad turnyras jo dalyviams įsimintų, kad po vieno pralaimėjimo komandoms netektų likti tik žaidimo stebėtojomis, todėl tvarkaraštis buvo sudarytas taip, kad rungtynės dviejose aikštelėse vyktų visą dieną.

       Komandoms teko žaisti po 7–8 rungtynes, po du, o prireikus – ir po tris setus vieneriose rungtynėse.

       Turnyras prasidėjo burtų traukimu, po to komandos buvo suskirstytos į du pogrupius. Pogrupiuose jos žaidė rato sistema, kad paaiškėtų po keturias stipriausias komandas, vėliau kovosiančias ketvirtfinalyje.

       A pogrupyje (dalyvavo 5 komandos) visas rungtynes laimėjo ir pirmą vietą užėmė komanda AKMENSODIS (Lukas Vaitkus ir Aistis Normontas). Likusios komandos surinko vienodai taškų. Perskaičiavus laimėtus ir pralaimėtus setus, paaiškėjo, kad antrieji liko Gediminas Šukys ir Gintaras Antanaitis (komanda VIKINGAI), Dovydas Šimašius ir Valentinas Bagdonas iš Milašaičių – tretieji, o ketvirtieji – veteranai Gintaras Domarkas ir Aloyzas Damulis. Šios komandos iškovojo teisę žaisti pirmenybių ketvirtfinalyje ir laukė varžovų iš B pogrupio, kuriame kovojo kitos šešios komandos.

       Pasibaigus kovoms B pogrupyje, skaičiuoti laimėtų ir pralaimėtų setų, kad būtų išaiškintos galutinės užimtos vietos, nereikėjo, nors kovos taip pat buvo atkaklios iki paskutinio taško. Pirmą vietą pogrupyje užėmė komanda STUDENTAI (Aurimas Krolis ir Dominykas Turčinskas), antrieji – Jonas Kryževičius ir Mindaugas Laurinaitis (komanda PAPARTIS), tretieji – Tadas Virkšas ir Valdemaras Puidokas (komanda SVEČIAI), ketvirtoji vieta atiteko Kęstučiui Stonkui ir Artūrui Malachovskiui (komanda Pč–IVELč–).

       Ketvirtfinaliai buvo ne mažiau atkaklūs nei kovos pogrupiuose, nors svilino 35-ių laipsnių karštis, o nuo turnyro pradžios jau buvo praėjusios penkios valandos. Komandos žaidė meistriškai, beveik visuose ketvirtfinaliuose prireikė trijų setų. Po šių kovų, į pusfinalius pateko VIKINGAI, 2:1 nugalėję PAPARTĮ, komanda STUDENTAI, 2:1 įveikusi Gintaro Domarko ir Aloyzo Damulio dvejetą, AKMENSODIS, 2:1 nugalėjęs Pč–IVELč˜, bei SVEČIŲ komanda, 2:0 palaužusi Milašaičių jaunimą.

       Pasibaigus pusfinalių kovoms, rungtynės dėl trečiosios vietos bei finalas vyko vakare, atlėgus karščiams. Daugiau jėgų paskutinėms rungtynėms išsaugojo SVEČIŲ komanda (Tadas Virkšas ir Valdemaras Puidokas), 2:0 nugalėję VIKINGUS (jie liko ketvirtieji) ir iškovoję trečią vietą. O pagrindiniame finale geriau pasirodė ir pergalę iškovojo Aistis Normontas ir Lukas Vaitkus, antrojoje pirmenybių vietoję palikę Aurimą Krolį ir Martyną Grimalį. Penktoji vieta atiteko  PAPARČIUI, šeštoji – Milašaičių jaunimui, septintoji – Gintarui Domarkui ir Aloyzui Damuliui, aštuntoji liko Pč–IVELč–S komanda.

       Mišrių dvejetų pirmenybėse kovojo 4 komandos, kurios žaidė tarpusavyje rato sistema ir išsirikiavo tokia tvarka: Dovydas Šimašius ir Monika Ubavičiūtė laimėjo visas rungtynes ir užėmė pirmą vietą, antrieji, pralaimėję vienerias rungtynes, liko Karolina Kniukštaitė ir Valentinas Bagdonas, tretieji – Eidmantė Damulytė ir Antanas Majus.

       Sveikiname 2015 metų Plungės rajono paplūdimio tinklinio turnyro dalyvius, prizininkus ir nugalėtojus.

 

„Versmės“ klubo informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.