Plungės teatro „Saula“ aktoriai mokėsi Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje

2017-11-08


Lapkričio 5 d. Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro „Saula“ jaunimo grupės aktoriai viešėjo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Teatro ir kino fakulteto Vaidybos ir režisūros katedroje.  Jaunųjų teatro mylėtojų viešnagės tikslas – artimiau susipažinti su aktoriaus ir režisieriaus profesija, pabendrauti su šių specialybių studentais, dėstytojais, kurti ir pasimokyti teatro meno dalykų būtent toje teatrinėje aplinkoje, kurioje bręsta būsimieji teatro profesionalai.

Teatro „Saula“ aktoriai dalyvavo I kurso, vadovaujamo režisieriaus Oskaro Koršunovo, aktorių ir  režisierių užsiėmimuose, stebėjo spektaklio kūrimo procesą, bendravo su studentais, keitėsi savo teatrinėmis įžvalgomis, klausėsi studentų pasakojimų apie jų studijas, kūrybinius ieškojimus ir darbą su teatro pedagogais.   Po pokalbio jaunimas „pasinėrė“ į tikrą studentišką gyvenimą ir dalyvavo vaidybos paskaitoje, kurią vedė Akademijos dėstytoja aktorė Airida Gintautaitė.  Dėstytoja mokė aktorinio meno paslapčių, supažindino su  savo dėstoma teatro metodika, mokė, kaip geriau pažinti savo kūną, kurti charakterius, daug pasakojo apie Akademijos veiklą, aktoriaus profesijos specifiką. Visus sužavėjo ir tiesiog užbūrė dėstytojos gebėjimas dirbti su jaunu žmogumi, jos atvirumas, talentas ir nuoširdumas. Po paskaitų plungiškiai pasivaikščiojo po Akademijos auditorijas, apžiūrėjo erdves, kuriose mokosi ir kuria būsimieji aktoriai ir režisieriai.

Teatro „Saula“ jaunųjų aktorių pažintinė diena buvo kupina atradimų ir emocijų, artimesnės pažinties su galimai būsima jų profesija. Tačiau svarbiausia, kad jauni žmonės, besidomintys teatro  menu ir gyvenantys toli nuo didžiųjų meno centrų, turėjo  puikią galimybę būti kūrybiškumą ugdančioje erdvėje, jausti tą atmosferą, laisvai kurti, įgyti  naujų žinių ir patobulinti savo kompetencijas, kartu mokytis su teatro srities profesionalais. Tai nepaprastai didina jaunų žmonių savimotyvaciją savo laisvalaikį užpildyti menu.KC inf.


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.