Plungės teatras „Saula“ dalyvavo programos „Erazmus +” teatriniame projekte Taline

2016-10-12


 

       Spalio 1-8 dienomis Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro „Saula“ jaunimo grupės nariai ir vadovai Sigita ir Romas Matuliai dalyvavo ES programos „Erazmus+“ finansuotame tarptautiniame jaunimo teatrų projekte „Laiminga šeima – pasaka ar tikrovė?“ Taline (Estija). Specialiai šiam projektui teatras „Saula“ sukūrė naują spektaklį „Motinos širdis“  pagal lietuvių liaudies pasakas ir padavimus. Spektaklis buvo parodytas baigiamuosiuose projekto renginiuose Talino Senamiesčio teatre.

       Teatro „Saula“ spektaklis buvo sutiktas ypač šiltai, jam Estijos žiūrovai negailėjo nei audringų aplodismentų, nei pasigėrėjimo šūksnių. Viena žiūrovė (Anna Fattaxova) po spektaklio socialiniame tinkle  Facebook-e rašė: „Jaunimas – aktoriai iš Lietuvos, tiesiog šaunuoliai. Taip ryškiai ir nuoširdžiai suvaidino švelnumą, meilę, džiaugsmą ir pasididžiavimą kūdikiu… ir visa tai be žodžių, tik per  liaudies muziką, šokį. Kalbėjo tik akys, kūnai, judesiai. Labai stipru, iki ašarų. Gerai, kad po spektaklio iki kito pasirodymo nebuvo įjungta šviesa“. 

       Aštuonias dienas teatro „Saula“ jaunimo grupės aktoriai kartu su jaunimo teatrais iš Azerbaidžano, Rusijos ir  Estijos mokėsi įvairių teatro metodikų, kūrė spektaklius, rengė savo šalių kultūros vakarus, savo teatrų veiklos pristatymus, diskutavo, rengė bendrus kūrybos klubus, mokėsi įvairių tautų šokių ir dainų, susipažino su ES programos „Erazmus+“ projektų rengimo metodika. Į projektą susirinkę keturių šalių jaunimo teatrų aktoriai analizavo savo šalių pasakas, tradicijas, ieškodami sąsajų su dabartinėmis tradicijomis šeimose. Visos grupės į projektą atvežė spektaklius, kurie buvo pastatyti remiantis jų šalių pasakų motyvais ir atskleidžiančius šeimos ir tarpusavio bendravimo vertybes. Paskutinę projekto dieną visi dalyviai parodė baigiamąjį spektaklį, kurį žiūrovai sutiko su didžiuliu susižavėjimu ir audringais aplodismentais.

       Teatro „Saula“ aktoriai vedė visiems projekto dalyviams teatrinius užsiėmimus, pristatė savo teatro tradicijas, bei kūrybą. „Saulos“ vadovai Sigita ir Romas Matuliai visiems projekto dalyviams vedė vaidybos, režisūros ir scenos kalbos  teatrines laboratorijas. Lietuvos kolektyvo vadovams buvo patikėta ir didžiulė garbė bei atsakomybė režisuoti viso projekto baigiamąjį pasirodymą. Puiki tarptautinė patirtis, naujos pažintys, patobulintos bendrosios kompetencijos, įgytos naujos teatrinės žinios ir daug kitų vertingų potyrių lydėjo Plungės kultūros centro teatro „Saula“ jaunimo grupės aktorius ir vadovus viso projekto metu.Plungės kultūros centro informacija


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.