Plungės teatras ,,Saula“ dalyvavo profesionalių teatrų festivalyje Suomijoje

2014-05-21 

       Gegužės 14 – 19 dienomis Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras  „Saula“ dalyvavo profesionalių teatrų festivalyje  „Kuulas“ Suomijoje, Kouvola mieste. Tai prestižinis Suomijos tarptautinis profesionalių teatrų festivalis, kurį kasmet rengia Nacionalinė Suomijos teatrų sąjunga. Šiais metais į festivalį buvo atrinkti teatrai iš Suomijos, Švedijos, Italijos, Ispanijos, Rusijos ir Lietuvos.

       Festivalio metu Plungės teatras „Saula“,  vadovaujamas Sigitos ir Romo Matulių, parodė spektaklį „Velnių monai“, sukurtą lietuvių liaudies pasakų motyvais. Nors festivalyje dalyvauja tik pripažinimą pelnę profesionalūs teatrai, plungiškių pasirodymas buvo sutiktas labai šiltai ir gerai įvertintas ne tik žiūrovų, bet ir teatro kritikų.  „Saulai“ teko garbė ir atsakomybė pirmą kartą pristatyti savo kūrybą lygiai su profesionalais, teatro meistrais iš įvairių šalių. Tai buvo nepaprasta patirtis, neįkainojami įspūdžiai ir teatrinio meno mokykla. Vaikams vaidinti, būti kartu, mokytis, stebėti profesionalių aktorių kūrybą yra didžiulis paskatinimas ir galimybė tobulėti. Tokių tikslų ir siekia festivalis, į profesionalų būrį atrinkdamas vaikų teatrus, kurie yra pasiekę aukštą meistriškumo lygį.

       Teatro „Saula“ aktoriai liko sužavėti suomių svetingumu, šalies gamta ir jos grožiu bei geru festivalio organizavimu. Tiek dalyviai, tiek teatro vadovai didžiuojasi galėję pristatyti lietuviško teatro mokyklą kitų šalių profesionalams, vaidinti profesionaliame teatre ir skleisti savo kultūrines tradicijas, garsinant mūsų gimtąjį miestą – Plungę.

 

Plungės kultūros centro informacijaĮvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.