Plungės socialinių paslaugų centras minėjo Tarptautinę neįgaliųjų žmonių dieną

2013-12-04

            Gruodžio 3-oji – Tarptautinė neį galiųjų žmonių diena. 1983 m. buvo pradėta aktyviai supažindinti plačiąją visuomenę su neį galiųjų žmonių problemomis ir kovoti už tai, kad tokiems žmonėms būtų suteiktos vienodos teisės, kad jiems būtų sudarytos sąlygos pritapti visuomenėje. Bemaž po dešimties metų, 1992 m. pabaigoje, Jungtinių Tautų Organizacija paskelbė gruodžio 3-ąją Tarptautine neį galiųjų žmonių diena, kurios metu būtų organizuojami renginiai, skirti atkreipti dėmesį į pagalbą neį galiesiems.

            2013 m. lapkričio 26 dieną Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, Vilniuje, vyko Tarptautinės neį galiųjų žmonių dienos paminėjimo šventė „Esame drauge“, kurioje lankėsi Plungės socialinių paslaugų centro neį galieji, lydimi Centro direktorės Odetos Misiūnienės. Sveikinimo žodį tarė LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Koncertą dovanojo Lietuvos edukologijos universiteto choras „Ave Vita“, dainų ir šokių ansamblis „Šviesa“, Lietuvos edukologijos universiteto Muzikos katedros merginų choro studija, kamerinis ansamblis „MeLody Duo“ bei solistai.

            Prieš koncertą kartu su neį galiaisiais apsilankėme Vilniaus Rotušės aikštėje, pasigrožėjome Vilniaus Šv. Stanislovo ir Šv. Vladislovo arkikatedra bazilika, Valdovų rūmais  bei nuo kalno žvelgiančia Gedimino pilimi.

            Labiausiai į simintinu dienos į vykiu tapo susitikimas su LR Prezidente Dalia Grybauskaite. Ji  ne tik skyrė laiko, maloniai bendravo, bet ir vaišino saldainiais, prisiminimui į siamžinome bendroje nuotraukoje. Į Plungę grį žome kupini gerų į spūdžių bei emocijų. 


Kineziterapeutė Monika Šiaulytė


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.