Plungės skautų projektas „Skautiškos pramogos“ – tarp 10 geriausių KPP projektų Lietuvoje!

2022-12-16

Gruodžio 9 dieną „Crowne Plaza Vilnius“ viešbutyje vykusioje apdovanojimo ceremonijoje Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas ir Žemės ūkio rūmų pirmininkas dr. Arūnas Svitojus pasveikino konkurso „Gerieji KPP pavyzdžiai – TOP 10 geriausių KPP pavyzdžių Lietuvoje“ nugalėtojus.

„Apdovanoti ūkininkai jauni, veržlūs, pozityvūs, gavę KPP paramą jie ne tik augo, bet ir planuoja toliau naudotis parama, plėsti ūkius. Tai įkvepia“, – sako žemės ūkio ministras K. Navickas.

Pirmoji vieta teko asociacijai „Plungės skautai“, kuri, pasinaudojusi Leader programos priemone „Bendruomeninių ir kitų pelno nesiekiančių organizacijų verslo iniciatyvų kūrimosi skatinimas“, Smilgių kaime įkūrė nuotykių parką „Skautiškos pramogos“.

Skautiškame nuotykių parke įrengtas 11 m aukščio laipiojimo bokštas su sienele, Jokūbo kopėčiomis ir dėžėmis, kliūčių ruožas su įvairaus sudėtingumo lygio užduotimis, lynai nusileidimui per tvenkinį ir griovį, švytuoklė.

Ūkininkas Egidijus Gečas, užėmęs antrąją vietą konkurse, pasinaudojo parama investicijoms į žemės ūkio valdas. Projektas buvo vykdomas siekiant pagerinti gyvūnų laikymo sąlygas, modernizuoti darbuotojų darbo vietas, atskirti gyvūnų grupes įgyvendinant ligų prevencijos priemones. Taip pat įrengtas mėšlo separavimas, atskiriant skystą ir kietą frakcijas, kas leido optimaliau tvarkyti bei įterpti organines trąšas į dirvožemį.

Asociacija „Gyvybės slėnis“ išrinkta trečiąja, už privačios poilsiavietės ir meditacijų erdvės miške, žmonėms, kuriems reikalingas gamtos gydymas, kūrimą. Įrengta privati poilsiavietė miške su dirbtiniu vandens telkiniu ir takais, joje – kilnojamas namelis, netoli upės įrengtas meditacijų kupolas bei speciali audio įranga jo viduje.

Ketvirtasis – Vytautas Abukauskas, pasinaudojęs parama smulkiesiems ūkiams. Projekto lėšomis įsigyta nauja žemės ūkio technika, kuri palengvino ir patobulino ūkio darbus: diskinis skutikas, plūgas, kultivatorius, trąšų barstytuvas, purkštuvas, rotacinė šienapjovė, grėblys, vagotuvas kaupikas.

Tautvydas Dargelis, pasinaudojęs parama jauniesiems ūkininkams įsikurti, yra penktasis. Projekto lėšomis įsigytas javų kombainas labai prisidėjo prie ūkio konkurencingumo bei efektyvaus ir spartaus darbo ūkyje.

Šeštąją vietą užėmė Valdemaras Vyšniauskas, gavęs paramą smulkiems ūkiams. Ši parama padėjo ūkininkui įsigyti naudotą traktorių, kuris labai palengvino ūkio darbus.

Ieva Bitaitytė, pasinaudojusi parama jaunųjų ūkininkų įsikūrimui, įkūrė pieno ūkį. Ji yra septintoje vietoje. Paramos lėšomis įsigyta pieninių galvijų banda ir modernus traktorius galvijų pašarų gamybai, įrengti lauko ganyklų aptvarai.

Aštuntąją vietą konkurse užėmė ūkininkas Mantas Jančiukas, kuris, ūkyje apsilankius vilkams, kreipėsi paramos pagal priemonę „Prevencinių priemonių taikymas prieš vilkų ūkiniams gyvūnams daromą žalą“. Gavęs paramą ūkininkas įsigijo elektros tiekimo ir palaikymo įrenginį ir jo dalis, tinklinį 2000 m. elektrinį aptvarą ir jo dalis.

Ežerėlio jaunimo ir suaugusių ugdymo centras, pasinaudojęs parama pagal LEADER programos priemones, įkūrė Ežerėlio sveikatos namus. Įkurtuose namuose yra įrengta SPA kapsulė, druskų kambarys, masažo lovos, krėslai ir limfodrenažo aparatas. Šis centras užėmė devintąją vietą.

Vaida Viliušienė, užėmusi dešimtąją vietą, pasinaudojo parama jaunųjų ūkių įsikūrimui. Įsigytas traktorius – pagrindinė ūkio technikos priemonė – ir pradėti auginti galvijai.

Projektą – konkursą „Gerieji KPP pavyzdžiai – TOP 10 geriausių KPP pavyzdžių Lietuvoje“ inicijavo Žemės ūkio rūmai (ŽŪR), siekdami užtikrinti gerųjų Kaimo plėtros programos (KPP) pavyzdžių žinomumą, keitimąsi patirtimi ir gerąja praktika.

Nuotraukos: www.zur.ltwww.zur.lt

*    *   *

Skautiška Baltučių sodyba ir skautiškos pramogos kviečia!

Vos 15-ka kilometrų nuo Plungės, už Žlibinų, skautiškoje Baltučių sodyboje, veikia skautiškų pramogų edukacijos: čia nepamirštamus nuotykius patirs tiek dideli, tiek maži. O edukacijos pagal Kultūros paso paslaugas moksleivius praturtins ne tik žiniomis, praktiškais dalykais, bet ir leis linksmai bei nuotaikingai praleisti laiką.

Skautų sodyboje aktyviai fizinei pramogai šiltuoju metų laikotarpiu kviečia kliūčių ruožas, švytuoklė, nusileidimai lynais per tvenkinį bei 11 metrų aukščio laipiojimo bokštas su Jokūbo kopėčiomis, lipimo siena, kopimu virve. Nors smagiausia atrakcija visiems yra nusileidimai lynais, tačiau lipti siena taip pat iki šiol netrūko norinčių. Ir nereikia manyti, kad į bokštą gali lipti tik itin stiprūs žmonės: į bokštą įlipo ne vienas 7-metis ir net, instruktorių padedama, 4-metė Karinutė.

Šias pramogas jau išbandė ne tik plungiškiai, svečiai iš Latvijos, Estijos ir Švedijos, bet ir mūsų rajone gyvenantys Ukrainos pabėgėliai.

Skautai garantuoja, kad amžius čia nesvarbus, o adrenalino, kaip ir pasididžiavimo įveikus tokias kliūtis, – tikrai netrūks! Šios „Pramoga su tikslu“ kaina – nuo 10 iki 15 Eur asmeniui (kompromisą dėl kainos su skautais visada galima atrasti!).

Moksleivių grupėms skautai siūlo 5 edukacijas pagal Kultūros paso paslaugą: „Išmok iš skautų“ (1–4 kl.), „Kelionė į praeitį“ (1–4 kl.), „Parko takais su skautais“ (1–4 kl.), „Įšok į skauto batus“ (5–8 kl.), „Pramoga su tikslu“ (9–12 kl.). Pageidautina, kad grupė būtų bent iš 10-15 žmonių.

Užsiėmimų temos įvairios: kas yra skautai, skautų tradicijos ir istorija, išgyvenimo gamtoje gudrybės, augalai ir jų panaudojimas, skautiški darbeliai, rankdarbiai, skautiški patiekalai, skautiški žaidimai, maisto gaminimas lauko sąlygomis, žemaitiškų žodžių viktorina, liaudiški/žemaitiški žaidimai, dubenėlių ar krepšelių pynimas iš žolių, skautų uniforma ir rikiuotė, mazgų mokymasis, orientavimasis vietovėje bei kelio ženklai, pastabumą lavinantys žaidimai ir kt.

Vėliau, po mokomųjų skautoramos užsiėmimų, organizuojami keli skautiškai žaidimai visai grupei.

Edukacines programas galime sudaryti ir pagal individualų grupės pageidavimą. Jei yra poreikis, galime išsivesti moksleivių grupes į pažintinį, mokomąjį, išlikimo žygius. Taip pat galima šeimomis, klasėmis apsistoti sodybos teritorijoje su palapinėmis: veiklų čia tikrai bus.

Na, o moksleivius, kurie nežino ką veikti vasarą, skautai siūlo sudalyvauti stovykloje „Skautai ne skautams“ (2023 m. liepos 22-29 d.).

Dėl smulkesnė informacijos kreipkitės el. paštu info@plungesskautai.lt, tel. 8 682 56 996 arba apsilankykite feisbuko paskyroje https://www.facebook.com/plungesskautai

Gerą ir prasmingą, kupiną gerų įspūdžių laisvalaikį bei pramogą – garantuojame!

Plungės skautų inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.