„Plungės šilumos tinklai“ rūpinasi biokuru ateinančiam šildymo sezonui

2019-05-30

 

Šiemet bendrovėje ne kartą diskutavome apie biokuro pirkimą šildymo sezonui, norėdami, kaip galima efektyviau valdyti su tuo susijusią riziką ir pasimokyti iš praeities laimėjimų bei klaidų. Iš UAB „Plungės šilumos tinklų“ specialistų buvo sudaryta darbo grupė, kuriai pavesta sukurti biokuro pirkimų strategiją ateinančiam šildymo sezonui  bei ilgesniam periodui.

Nuspręsta atidžiau stebėti medienos kainų tendencijas rinkoje: skaidyti pirkimus į mažesnius, siekiant pritraukti galimus naujus, mažesnius rinkos žaidėjus; pirkimus vykdyti tik per „Baltpool” energijos išteklių biržą; „tikrinti“ rinką nedideliais išankstiniais pirkimo pasiūlymais žema kaina pradedant juos teikti gerokai anksčiau prieš šildymo sezoną;  prioritetą teikti fiksuotiems pusmetiniams kontraktams, pagal kuriuos pristatymas vyktų lygiomis dalimis kas savaitę, pradedant spalio ir baigiant kovo mėnesį , už pirkimus apmokėti tik po pristatymo, t. y. neį šaldyti apyvartinių lėšų, kurių bendrovė šiuo metu pakankamai neturi.

Svarstome galimybes rekonstruoti turimą biokuro saugojimo dengtą pastogę ir ją išplėsti, taip pat – į rengti saugojimo aikštelę po atviru dangumi,  kad turėtume galimybę trečdalį metinio biokuro poreikio nusipirkti trumpalaikiais kontraktais vasaros kainomis, su pristatymu bei apmokėjimu vasarą. Šis idėja būtų realizuota ne anksčiau 2021 metų, prieš tai į vertinus tokių investicijų grąžą bei sukaupus finansinių išteklių.

Jau žengėme pirmuosius žingsnius ta kryptimi. Keliais kontraktais iš skirtingų tiekėjų nupirkome apie 60 proc. kuro šildymo sezono Lentpjūvės g. katilinės poreikiui tenkinti. Pagal sudarytų sutarčių sąlygas biokuro pristatymas vyks nuo 2019 m. spalio iki 2020 m. kovo mėnesio lygiomis dalimis kas savaitę, sumokant per 30 dienų po kiekvienos dalies pristatymo.

Iš to, ką turime, jau  galime prognozuoti ryškų parduodamos šilumos energijos kainos mažėjimą. Dabar vidutinė svertinė biokuro kaina yra 153,33 euro. Praėjusią žiemą kaina buvo 265 eurai, arba 72 proc. didesnė!

Šilumos energijos kainos mažėjimą vartotojai pajus nuo šių metų rugsėjo mėnesio, nes iki tol deginsime brangų 2018 metais pirktą rezervinį kurą.

 

UAB „Plungės šilumos tinklai“ generalinis direktorius Arūnas Tamošauskas

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.