Plungės Senamiesčio mokykloje tryliktą pavasarį iškelta Švedijos vėliava

2014-05-08

 

 

 

       Jau tryliktą pavasarį Senamiesčio mokykla praveria savo duris draugams iš Švedijos Karalystės Vadstenos miesto gimnazijos. Draugystės daigas, pasodintas anglų kalbos mokytojos metodininkės L. Erminaitės, šiandien išaugo į gražiausią bendradarbiavimo medį.  Ankstyvą balandžio 26 d. popietę mokyklos kieme iš balto dviejų aukštų autobuso išlipo didžiulis būrys skandinavų: 35 mokiniai ir trys jų mokytojai – Christina Wallstedt, Anders Bergin, Gordon Wistrom.

       Suskambo suklegėjo ir švedukų, ir mūsų mokinių balsai, suvirpinę vasariškai šiltą orą- bendras dviejų šalių projektas „Mūsų mokykla, kultūra ir gamta” prasideda!

       Svečių viešnagė sutapo su Atvelykio, arba Vaikų Velykėlių, švente, tad jau šeštadienio vakarą, pažaidę susipažinimo žaidimų ir aplankę kai kurias įžymias Plungės miesto vietas, projekto dalyviai prie grafo M. Oginskio rūmų rideno margučius. Margučių raštai sudomino ne tik svečius, bet ir mūsų mokiniai margučių jūroje ieškojo savojo kiaušino, vienas kitam pasakojo, kokia technika juos margino.

       Sekmadienį projekto dalyviai vyko į Palangos Gintaro muziejų, Botanikos parką, apžiūrėjo SPA viešbutį „Palangos vėtra”. Kaip sakė švedų grupės koordinatorius A. Bergin, lankymasis SPA viešbutyje jiems yra itin naudinga patirtis, nes daugelis gimnazistų savo ateitį sieja būtent su darbu aptarnavimo sferoje. Tad jiems įdomu, kaip Pabaltijo šalyse išplėtotas žmonių sveikatinimo ir aptarnavimo tinklas, ko galima pasimokyti, kokią patirtį verta parsivežti. J. Basanavičiaus alėjoje svečius nustebino milžiniško dydžio margučiai (ypač sužavėjo išpuoštasis smulkučiais gintaro gabalėliais), o nuo Palangos tilto jie mojavo už jūros esančiai Švedijai.

       Kokia išvyka vaikams į pajūrio kraštą, jei neapsilankai Klaipėdos prekybos ir pramogų sostinėje „Akropolis”?! Prekybos ir pramogų centre svečiai žvalgėsi, spindinčiose parduotuvėse pirko lauktuvių, skanaudami ledus, ilsėjosi jaukiose kavinukėse. Vakare projekto dalyviai buvo pakviesti į koncertą mokykloje. Čia visus džiugino  mūsų mokyklos  grupės  „The Element” ir  „Džentelmenai“, o su jomis dainavo dešimtokės Monika Noreikaitė ir Greta Jonušaitė bei buvusi Senamiesčio mokyklos mokinė Martyna Domarkaitė.

       Pirmadienį veikla buvo labiau akademinė, pažintinė nei pramoginė.  Per oficialų susitikimą mokyklos direktorius  A. Serva visus pasveikino ir pagerbė padėka Vadstenos gimnazijos mokytoją A. Bergin už ilgametę draugystę ir bendradarbiavimą. Švedų grupės koordinatorius direktoriui A. Servai įteikė visiems svarbų raštą- kvietimą mokyklos delegacijai ankstyvą rudenį apsilankyti Švedijoje.  Pakilią oficialaus susitikimo nuotaiką kūrė muzikos mokytojo metodininko A. Pagojaus vadovaujamas mokinių choras ir ketvirtokų šokis, kurį pastatė choreografė Edita Rimeikytė.

       Svečiams buvo vedamos dvi – lietuvių k. ir technologijų – pamokos. Lietuvių kalbos  ir literatūros vyr. mokytoja R. Paulikienė mokė švedus reikalingiausių posakių, norint bendrauti lietuviškai, pasakojo apie kalbą, tautos kultūrą, dainavo liaudiškas dainas, deklamavo ištrauką iš K. Donelaičio  „Metų”.   „Pavasario linksmybių” ištrauką švedukai turėjo perskaityti ir savo gimtąja kalba. Jiems tai nepaprastai patiko. Technologijų pamokoje vyr. mokytoja L. Bulavienė supažindino svečius su Velykų tradicijomis ir papročiais Lietuvoje, visus pakvietė vaško technika lietuviškais raštais ir spalvų dermėmis išpuošti po margutį.

       Paskutinę viešnagės Lietuvoje popietę svečiai vyko į Platelių Šaltojo karo muziejų, kur buvo atverstas visiems įdomus mūsų šalies istorijos puslapis. Platelių dvaro svirne mokiniams labiausiai patiko fotografuotis su Užgavėnių  kaukėmis, o sodyboje ir SPA viešbutyje  „Po ąžuolais” švedų mokytojus sužavėjo šiuolaikiškai, bet išsaugojant  etnografinį koloritą sutvarkyta aplinka, gera jos energetika, jaukūs svečių kambarėliai ir rusiška sauna.

       Bene pats smagiausias ir tuo pat metu liūdniausias paskutinis – trečiasis – projekto veiklos vakaras. Jo metu visus linksmino ir liaudiškus žaidimus kvietė šokti muzikos mokytoja metodininkė L. Domarkienė ir jos vadovaujama folkloro grupė „Kėilelė”. Atokvėpio pertraukėlėmis anglų kalbos mokytoja I. Šaulienė ragino paskanauti mokinių tėvelių pagamintų tradicinių liaudies patiekalų: kastinio su karštomis bulvėmis, namuose keptos duonos, pagurkšnoti giros (beje, ją itin gyrė švedų mokytojai ir  netgi pasiteiravo recepto). Tėveliai pasistengė, kad ant vaišių stalo puikuotųsi svečių labai mėgiamas šakotis ir skruzdėlynas.

       Iš tiesų tikriausiai be tėvelių iniciatyvos ir mūsų rėmėjų- VšĮ „Kretingos maistas”, UAB „Jonis”- pagalbos šis projektas nebūtų taip sklandžiai pavykęs. Svečiams parodėme, ką turime gražiausio, pasiūlėme, ką turime geriausio, atvėrėme ne tik mokyklos, bet ir savo namų duris, o juk ir vaikai, ir mokytojai geriausiai mūsų kultūrą  gali pažinti per mūsų kasdienę buitį.

       Projekto koordinatorė L. Erminaitė, mokyklos direktoriaus pavaduotojas J. Griškus ir mokytoja R. Paulikienė visas tris veiklos dienas buvo su svečiais ir savo mokyklos mokiniais. Vadovai matė, kokią didelę naudą aštuntokams ir devintokams duoda bendradarbiavimas su draugais iš Švedijos, kaip jie pamažu bręsta, spręsdami įvairius klausimus, kaip, pakliuvę į nenumatytas situacijas, jie geba diplomatiškai su šypsena pagerinti padėtį. Taigi, projektas  „Mūsų mokykla, kultūra ir gamta“  mokiniams ir mokytojams suteikė neįkainojamos įvairiapusės patirties. Ją dar labiau brandins rudenėjančioje Vadstenoje.

   
   
   

 

Lietuvių kalbos ir literatūros vyr. mokytoja R. Paulikienė


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.