Plungės „Saulės“ gimnazijos moksleiviai dalyvavo tarptautinėje mokinių mainų programoje

2017-10-10


Lietuvoje ir pasaulyje sparčiai populiarėjančios mokinių mainų programos neaplenkė ir Plungės „Saulės“ gimnazijos. 2017 -2018 mokslo metais mokykla įsijungė į dvišalį projektą „Pažinkime vienas kitą ir savo aplinką!“(„Let‘s get to know each other and our environments!“) ir pradėjo bendradarbiauti su Ankonos ITE „D. Serrani“ mokykla Italijoje. Rugsėjo 22 –29 dienomis 22 moksleivių grupė kartu su mokytojomis Ligita Erminaite ir Irena Norgėliene lankėsi Ankonos mieste, kur vyko pirmoji mokinių mainų programos dalis. Projekto partneriai Plungėje lankysis birželio mėnesį.

Italijoje mus, po ilgos kelionės pasiekusius Adrijos jūros pakrantėje esantį Ankonos miestą, labai šiltai sutiko ITE „D. Serrani“ mokyklos mokiniai, jų tėveliai ir mokytojai – projekto iniciatoriai Monica Mazza ir Giuseppe Di Paola. Visi jie dėjo daug pastangų, kad mainų programa vyktų turiningai ir sklandžiai, kad italų šeimose apgyvendinti mokiniai ir mokytojai jaustųsi naujos laikinos šeimos dalimi.

Italijoje kartu aplankėme įvairias Ankonos vietas, netoli esančius miestelius – Portonovo, Fano, Senigallia, Jesi – grožėjomės viduramžių sostine Gradara, miesteliu tvirtove, kuri yra geriausiai išsaugota Italijoje ir apdainuota Dantės Aligjerio „Dieviškojoje komedijoje“, apžiūrėjome daugybę turistų pritraukiančius populiarius paplūdimius. Neišdildomą įspūdį paliko ir San Marinas – mažytė valstybė Italijoje su ilga ir gražia istorija, pati seniausia respublika pasaulyje, kuri per daugybę amžių sugebėjo išsaugoti savo originalumą. Grožėjomės Adrijos jūros perlu – Riminio kurortu, vykome į popieriaus muziejų Fabriane bei Frasassi vietovę – didžiausias Europoje stalaktitų – stalagmitų uolas. Paskutinę mainų programos dieną, lydimi lietuvės gidės ir Lietuvos Respublikos nepaprastojo ir įgaliotojo ambasadoriaus Italijos Respublikoje,Maltos ir San Marino Respublikose bei Lietuvos nuolatinio atstovo prie Jungtinių Tautų Maisto ir žemės ūkio organizacijos Ričardo Šlepavičiaus ir jo žmonos, aplankėme įžymiąsias Romos vietas. Bendravimas su ambasadoriumi mums paliko didžiulį įspūdį, o jis labai džiaugėsi nedažnai pasitaikančia galimybe sutikti savo kraštiečius ir pabendrauti žemaitiškai.

Italijos kultūra, gamta, miestai – labai nuostabūs, skanus maistas, bet mums ne mažesnį įspūdį paliko žmonės, jų nuoširdus bendravimas, atvirumas, žavėjomės ir stilingais jų apdarais. Programos dalyviai viešnagės metu užmezgė tvirtus ryšius. Gimnazistai tikino, kad dalyvavimas tokiame projekte duoda daug vertingos patirties, ugdo savarankiškumą ir toleranciją, padeda formuoti pažiūras, plečia akiratį, leidžia tobulinti bendravimo, bendradarbiavimo ir užsienio kalbų gebėjimus bei teikia galimybę linksmai praleisti laiką su naujais ir senais draugais.

 

Mainų programos organizatorės Ligita Erminaitė ir Irena Norgėlienė

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.