Plungės „Ryto“ pagrindinėje mokykloje „blykstelėjo“ alternatyvioji mada

2015-05-18
Atidarymas
Vedėjos

 

 

       Gegužės 8 d.  Plungės „Ryto“ pagrindinėje mokykloje susirinko patys kūrybingiausi ir išradingiausi mados kūrėjai į respublikinį vaikų ir jaunimo alternatyviosios mados festivalį „Mados blykstė – 2015“. Tai jau  13 kartą mokyklos organizuojamas atviras, dinamiškas, kūrybiškas ir išradingas meninio ugdymo projektas, skirtas mokyklos 35 metų jubiliejui paminėti.

       Festivalio metu buvo pademonstruotos  net 33 alternatyviosios mados ir dizaino darbų kolekcijos, kurias pristatė net 326 moksleiviai iš visos šalies  – Plungės, Kauno, Šiaulių, Gargždų, Klaipėdos, Radviliškio ir Mažeikių. Veikė moksleivių kūrybinių darbų paroda „Dovana mokyklai“, vyko praktinė konferencija mokytojams  „Kūrybiškas ugdymo turinio pritaikymas gabių ir talentingų vaikų saviraiškai“. 

       Nelengva buvo vertinimo komisijai, vadovaujamai mokyklos direktorius Stanislovo Ivanausko (nariai: Irena Gricevičienė, Plungės rajono savivaldybės administracijos specialistė; Lolita Vaitkevičienė, Plungės rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė; Daumantė Kontrimaitė – Mišeikė,  drabužių  ir stiliaus dizainerė; Vilma Stankuvienė,  dailės mokytoja, ir Lina Sabaliauskienė,  dizainerė),   išrinkti geriausiuosius.

       Grand – Prix  išsivežė Kauno r. Lapių pagr. mokyklos dailės ir dizaino studija „Mes“ už  kolekciją ,,Pilka”.  Už aktualiausią idėją apdovanota kolekcija „Praeitis į ateitį“ (Plungės „Ryto“ pagr.  mokyklos mados studija „Ažūrė“), už avangardiškumą – kolekcija „Fiesta latina“ (Radviliškio J. Tumo-Vaižganto progimnazija), už drabužių modeliavimą – kolekcija ,,Drabužiai – transformeriai (Mažeikių Senamiesčio  pagrindinė mokykla), už stilingumą – kolekcija „Išlikimo žemė“  (Tauragės „Aušros“ pagr. mokykla), už žaismingumą – kolekcija „Madagaskaras“ (mados studija „Ažūrė“), už ekologiją – kolekcija „Žemės ilgesys” (Šiaulių profesinio rengimo centro Buitinių paslaugų skyriaus mados teatro studija „Svajokliai“), už etnokultūrą – kolekcija „Karpinukai“ (mados studija „Ažūrė“), už originaliausią techniką – kolekcija „Stilinga geometrija“ (Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centras), už muzikalumą – kolekcija „Teka teka” (Plungės „Ryto“ pagrindinės mokyklos dainavimo studija).  Specialus prizas už idėją atiteko projektui „Klasė “. Tai bendras  mūsų mokyklos 10 c klasės mokinių  ir mokytojų – buvusių mokyklos auklėtinių – kolektyvinis darbas,  sulaukęs daugiausiai žiūrovų aplodismentų.

       Džiugu, kad atsirado gerų žmonių – rėmėjų, kurių dėka įvyko šis įspūdingas renginys: už apšvietimą ir dovanas vadovams bei dalyviams dėkojame „Vičiūnų“  įmonių grupei, už prizus – Plungės rajono savivaldybei, Plungės rajono Jaunimo reikalų tarybai, IĮ „Eivonita“, UAB „Linomeda“,  UAB „Litnaglis“,  UAB „Mantemija“, UAB Sveikatos ir grožio klinikai, UAB „Kretingos maistas“;  informaciniam rėmėjui – Telšių krašto televizijai ir projekto partneriui  – Plungės suaugusiųjų švietimo centrui.

       Šio festivalio organizatoriai – Plungės „Ryto“ pagrindinės mokyklos  direktorius Stanislovas Ivanauskas, pavaduotoja ugdymui Vaida Liaučienė  ir technologijų mokytoja ekspertė Irena Platakienė – dėkoja visai mokyklos bendruomenei, prisidėjusiai prie šventės  įgyvendinimo, ir  tikisi, kad su alternatyviojo meno gerbėjais susitiksime 2017 metais.

Drugeliai Fiesta latina
Išlikimo žemė Karpinukai
Madagaskaras Mes kitokie
Žemės ilgesys Pasisaugok
Pilka Projektas KLASč–
Praeitis į ateitį Stilingoji geometrija
Finalas Finalas
Plungės „Ryto“ pagr. mokyklos mokytoja Irena Platakienė ParodaĮvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.