Plungės ROTARY klubui – 20 metų!

2014-09-25


       Rugsėjo 20-osios popietę į Plungės kultūros centrą rinkosi Plungės ROTARY klubo nariai su damomis ir kviestiniai svečiai – tądien paminėtas jaunatviškas, o kartu ir pakankamai solidus organizacijos 20-mečio jubiliejus. Rotariečiai prisiminė savo prasmingos veiklos istoriją, jiems linkėta dar daug metų gyvuoti, likti ištikimais savo idealams.

      Renginį vedęs Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis akcentavo, kad ROTARY klubo nariai – žmonės, kurie moka dalytis. Tai organizacija, kuri vienija iškiliausius mūsų krašto verslo, mokslo, politikos atstovus, randančius laiko ir noro dalytis savo idėjomis ir lėšomis, pagelbėti tiems, kam pagalba ir parama labai reikalinga.Pirmasis pasisakyti pakviestas dabartinis Plungės ROTARY klubo prezidentas Irmantas Norkus pasidžiaugė, kad altruistine veikla užsiimantys rotariečiai jau 20 metų vykdo nuoseklią prasmingą veiklą. „Tikiuosi, dar ilgai gyvuosime ir visada būsime ištikimi savo idealams“, – kalbėjo prezidentas.

      Priminsime, kad Plungės ROTARY klubas įsteigtas 1994 metais. Organizacijos kūrimo sumanytojas ir iniciatorius – plungiškiams gerai žinomas Egidijus Bulavas. Pakviestas pasisakyti, dvi kadencijas (1994-1995 ir 1995-1996 m.) plungiškiams rotariečiams prezidentavęs E. Bulavas sakė: „Praėjo 20 metų nuo tos dienos, kai 14 aktyvių plungiškių, susirinkusių į tada dar gyvavusį dirbtinių odų gamyklos profilaktoriumą, sutarė, kad Plungėje reikalingas ROTARY klubas. Dirbtinių odų gamyklos nebėra, profilaktoriumas jau su žeme sulygintas… ROTARY klubas, laimei, tokio likimo išvengė. Pamažu įsitvirtinome ir jau du dešimtmečius gyvuojame.“

      1994 metų rugsėjį įsteigtas ir netrukus Savivaldybėje užregistruotas Plungės ROTARY klubas, nepraėjus ir metams, pelnė tarptautinį pripažinimą:  1995-ųjų birželį pasaulinė ROTARY organizacija plungiškiams suteikė vadinamąjį čarterį, kuris oficialiai klubui įteiktas rugsėjo mėnesį. „Kiti klubai tarptautinio pripažinimo siekia kelerius metus, o mes ir metų netrukom – aktyvi mūsų veikla įvertinta per devynis mėnesius. Buvome septintasis ROTARY klubas Lietuvoje“, – prisiminimais dalijosi organizacijos steigėjas ir buvęs prezidentas E. Bulavas. Plungės rotariečiai nuo pat pradžių energingai ėmėsi labdaringos veiklos. Klubo prioritetai – neįgalūs vaikai, jaunimas, seneliai. Suvokdami, kad vieni rimtų, brangiai kainuojančių projektų įgyvendinti nepajėgs, klubo nariai ėmėsi ieškoti partnerių užsienyje, aktyviai gynė savo projektus, kad tik gautų tarptautinio ROTARY fondo finansavimą.

      Daugiausiai, ko gero, pagelbėta Plungės rajono savivaldybės ligoninei – parama skirta reanimacijos, tuomet dar gyvavusiam tuberkuliozės skyriui, akių ligų gydytojams ir kt. Daug padėta lopšeliui-darželiui „Pasaka“, Plungės parapijos senelių globos namams, jaunuoliams, norėjusiems pagal mainų programą mokytis užsienyje, ir t. t. Kaip pasakojo E. Bulavas, išvien su broliais rotariečiais iš Belgijos įgyvendinti 5 projektai, danai parėmė 4 projektus. „1999-2000 metais 64 tūkstančiais litų parėmėme Plungės parapijos senelių globos namus. Šiuo metu ir vėl ieškome galimybių paremti naujųjų senelių globos namų statybą. Tikėjomės, kad iki šios – jubiliejinės –  dienos jau būsime gavę lėšų, tačiau pažadėta, kad spalį pinigai tikrai bus paskirti“, – sakė E. Bulavas.

      Prieš pakviečiant pasisakyti svečius, paskelbta, jog jubiliejaus proga ROTARY sutarė įforminti savo partnerystę su Plungės rajono savivaldybe – pasirašyti sutartį, kuria įsipareigos bendrai rūpintis žaliųjų zonų įrengimu ir atnaujinimu, mažąja architektūra, istoriniu ir kultūriniu paveldu. Sutartį pasirašė Plungės ROTARY klubo prezidentas I. Norkus, Savivaldybės meras Audrius Klišonis ir Savivaldybės administracijos direktorius Albertas Krauleidis. Meras paminėjo, jog Savivaldybei garbė turėti organizaciją, per 20 metų į Plungę pritraukusią milijoną litų paramos.

       Rotariečius sveikino Seimo narys Jurgis Razma, Plungės Šv. Jono Krikštytojo parapijos dekanas klebonas Julius Meškauskas, vaikai iš klubo remiamo lopšelio-darželio „Pasaka“, Savivaldybės ligoninės gydytojas Albinas Tamkevičius, Plungės diabeto klubo vadovė Aldona Danylienė, broliai rotariečiai iš Vilniaus, Klaipėdos, Kelmės, Mažeikių ir kitų miestų. Pasidžiaugta tuo, kad Plungę per ROTARY pasiekė didžiulės lėšos, kad parama skiriama būtent tiems, kam ji labiausiai reikalinga, kad klubui nestinga iniciatyvių žmonių, gebančių vykdyti kilnią ir labai produktyvią veiklą.

      Susirinkusiuosius į ROTARY jubiliejaus šventę linksmino Artūro Noviko vadovaujamas jaunimo vokalinis ansamblis „Jazz Island“ ir garsus saksofonininkas Laimonas Urbikas.

 

Informacija parengta pagal laikraščio  „Plungė“ korespondentės Linos Liūnienės medžiagą

Nuotraukos Sauliaus NarkausĮvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.