Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos priemonių projektas ,,Emocijų traukinukas“

2024-06-06

Plungės lopšelis-darželis „Nykštukas“, dalyvaudamas Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos priemonių projekte ,,Emocijų traukinukas“, skatina vaikų socialinį sąmoningumą, atsakingumą rūpinantis fizine ir psichine sveikata. Mokome kasdienėse, akademinėse ir socialinėse situacijose taikyti atsakingus sprendimų priėmimo įgūdžius, prisidėti kuriant šeimos, mokyklos ir bendruomenės gerovę. Skatiname savimonę apie sveikatą, kaip vieną iš esminių vertybių, lemiančių asmens ir visuomenės gerovę bei gyvenimo kokybę.

Mokome nuo pat mažens nuolat tobulinti individualias sveikatos stiprinimo žinias ir įgūdžius, kad vaikai suprastų sveikos gyvensenos ir sveikatos stiprinimo principus, išmoktų  tausoti savo fizinę ir psichinę sveikatą, aplinką, išvengtų ligų ir pavojų.

Vykdydami šį projektą, 2024 metų gegužės 31 dieną kvietėme visą lopšelio-darželio bendruomenę į bendruomeniškumo renginį netradicinėje aplinkoje, rekreacinėje zonoje prie Gandingos HE, Nausodžio seniūnijoje.

Renginys prasidėjo Mokyklos gamtosauginiu himnu. Visą dieną mus vienijo bendrystė ir bendradarbiavimas: vaikai – tėveliai (globėjai) – mokytojai, įstaigos darbuotojai.

Mūsų ugdytiniai su treneriu Aurelijumi pademonstravo savo įgytą patirtį per futboliuko treniruotes, paskui visos grupės kartu su šeimos nariais žaidė futbolą .

Šokių mokytojaus Giedriaus ir šokių studijos „Žingsnis“ mokytojos Gretos parodyti šokių judesiai nepaliko abejingų – visi smagiai šokom.

Plungės Robotikos akademijos atstovės įtraukė vaikus ir tėvelius į konstravimo veiklas.

Bendruomenės nariai ne tik džiaugėsi gamta, bendravo tarpusavyje, bet ir užsiėmė dailės terapija , dalyvavo „Mažųjų Išradėjų“ būrelio eksperimentuose.

Ilgiausios eilės nusidriekė prie veiduko ir kūno piešimo. Estafečių rungtyse daugiausia taškų surinko vaikai, bet garsiausiai skambėjo tėvelių juokas.

Pertraukėlių metu vaišinomės vaisiais. Nepastebimai atėjo pietų metas. Visi valgėme įstaigos virėjų pagamintą gardų plovą. Po pietų vaikų laukė siurprizas. Jie buvo apdovanoti bendruomeniškumo dienos atminimo medaliais, vaišinomės ledais ir tęsėme labiausiai vaikams patinkančias veiklas. Mokyklos direktorė Violeta Einikienė kvietė bendruomenę bendrystei ir bendravimui gyvame pasaulyje, kiekvienam mesti iššūkį sau, kad nuo šios dienos kiekvienas tausotume kiekvieno bendruomenės, šeimos nario, bendradarbio emocinę sveikatą. Mums visiems reikalingi šilti apkabinimai, nuoširdūs paskatinimai  ir švelnūs skruostų prisilietimai. Taip gyvendami mes galime gyventi kokybiškiau, tapti laimingesniais ir sveikesniais.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.