Plungės rajono savivaldybės viešoji biblioteka organizuos pirmąjį XXI a. tarptautinį neskubėjimo festivalį „Upė“

2017-03-23

 

        Šių metų liepos 7- 8 d. Plungės raj. savivaldybės viešoji biblioteka organizuos pirmąjį XXI a. tarptautinį neskubėjimo festivalį „Upė“, kuris finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos, LR kultūros ministerijos ir Plungės raj. savivaldybės.

        Bibliotekai įgyvendinat įvairialypes veiklas, kurios jungia neformalųjį švietimą, įvairias meno sritis, ekologiją, įsikūrus šalia Babrungo upės, kilo mintis sukurti netradicinį festivalį.  Jo programa atspindės Babrungo upės ir XXI a. gyvenimo tėkmę.

        Festivalio organizatoriai žada įvairiapusišką ir intriguojančią  festivalio programą, kuri bus įgyvendinta šalia Babrungo upės (šalia bibliotekos) arba upėje. Festivalio metu veiks fotografijų paroda „Tėkmė“, garso ir vaizdo instaliacijos, įvairios kūrybinės dirbtuvės, naktiniai performansai, leisiantys pažvelgti į savo sielą per vandens (ne)skaidrumą. Didelis dėmesys festivalio metu bus skiriamas moderniajai poezijai. Savo dalyvavimą festivalyje jau patvirtino šie poetai: Laura Lu, Aušra Kaziliūnaitė (Lietuva); Indra Bruverė, Janis Valdonis (Latvija); Maria Martysevich (Baltarusija); Jelena Feldman (Rusija). Vienu  pagrindinių festivalio akcentų taps slemo poezijos pristatymas „Poezijos slemas: tekantys tekstai“ (atlikėjai: Darija Lyzenko, Povilas Šklėrius ir Marijus Povilas Elijas Martinenko) bei „slemerio“ Žygimanto Kudirkos Mesijaus ir Ado Gecevičiaus performansas „XXI a. Kudirka“.  Festivalio metu taip pat pasirodys sparčiai Lietuvoje populiarėjanti dainuojamosios poezijos grupė „Poezijos medžiotojai“.

        Siekiant atkreipti ypatingą dėmesį  į mus supančią erdvę – Babrungo pakrantę, parką – festivalio vieta bus papuošta kūrybinių dirbtuvių metu pagamintais šviečiančiais žibintais bei žemės menu. Bus siūloma sustoti, neskubėti ir suprasti, kad prasmė slypi sustojime, akimirkų sulaikyme, o ne bėgime, informacijos pertekliuje, nuolatiniame strese.

        Pasiruošimą festivaliui biblioteka jau pradėjo, pasipuošusi langus darbais iš kūrybinių dirbtuvių.  Jų metu su stiklo dažais buvo piešiama upė, kaip gyvenimo tėkmė, įvairiomis spalvomis atspindinti kūrybinių dirbtuvių emocijas, jausmus, išgyvenimus.

        Plungės raj, savivaldybės viešoji biblioteka kviečia sekti informaciją apie festivalio dalyvius ir kitas organizuojamas veiklas internetiniame puslapyje www.plunge.rvb.lt bei socialiniame tinkle facebook,  naudojant groteles #festivalisupe.

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.