Plungės rajono savivaldybės meras – LSA viceprezidentas

2023-06-01
savivaldybių asociacija, LSA 2023-05-28. LSA prezidentas ir šeši viceprezidentai

Trečiadienį Vilniuje vyko Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) atstovų suvažiavimas. Jo metu išrinktas LSA prezidentas ir šeši viceprezidentai. Vienu iš viceprezidentų tapo Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis.

LSA prezidentu antrai kadencijai išrinktas Jonavos rajono savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius. Viceprezidentai: Lazdijų rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė, Palangos miesto savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus, Akmenės rajono savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas, Kazlų Rūdos savivaldybės meras Mantas Varaška, Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas ir, kaip minėjome, Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis.

Suvažiavime dalyvavo 186 delegatai – savivaldybių vadovai ir tarybų nariai – iš visų 60-ies šalies savivaldybių. Plungės rajono savivaldybei atstovavo meras Audrius Klišonis ir Savivaldybės tarybos nariai Jurgita Latakienė bei Mindaugas Kaunas.

Pristatydamas LSA veiklą, Mindaugas Sinkevičius išskyrė du pagrindinius pastaraisiais metais pasiektus  svarbius tikslus: fiskalinės sutarties įgyvendinimo konstitucinio įstatymo pakeitimas ir lankstesnio skolinimosi įtvirtinimas, kuris savivaldybėms suteikia daugiau galimybių vykdyti investicinius projektus; disponavimo valstybine žeme teisės perdavimas savivaldybėms, leisiantis joms savarankiškai ir efektyviai planuoti vietos teritorijas, sparčiau įgyvendinti statybų procesus, pritraukti daugiau investicijų.

Taip pat kalbėta apie naująjį vietos savivaldos modelį, jau identifikuotas jo reglamentavimo spragas, savivaldybių finansinį savarankiškumą, tendencijas švietimo, socialinės apsaugos, sveikatos apsaugos, komunalinių paslaugų, susisiekimo, žaliosios transformacijos ir kitose srityse.

Priimta rezoliucija dėl Regionų plėtros programos įgyvendinimo. Joje akcentuojama, kad nors 2022-2030 metų Regionų plėtros programoje suplanuota 1,6 mlrd. eurų Lietuvai skirtos Europos Sąjungos fondų paramos, su kuria savivaldybės turi unikalią galimybę inicijuoti ilgalaikius pokyčius ir investuoti į gyvenimo kokybės gerinimą regionuose, tačiau dėl centrinės valdžios institucijų delsimo nei vienas savivaldybių jau parengtas investicinis projektas negali būti pradėtas.

Kadangi ES finansinė perspektyva jau įpusėjo, Vyriausybė raginama nedelsiant imtis konkrečių veiksmų užtikrinant, kad ministerijos kuo greičiau patvirtintų visų regioninių pažangos priemonių finansavimo gaires ir pradėtų įgyvendinti šias priemones, o Seimas inicijuotų nacionalinės regioninės politikos ir Regionų plėtros programos įgyvendinimo parlamentinę kontrolę.

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.