Plungės rajono savivaldybės meras dalyvavo Verslo ir miestų forume

2015-01-27

         2015 m. sausio 23 dieną Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis dalyvavo Lietuvos verslo konfederacijos renginyje „Verslo ir miestų forumas. Rinkimai 2015“.

         Renginyje diskutuota apie Lietuvos miestų konkurencines kovas, finansinę drausmę, socialines problemas ir vizijas.  Vienas iš aktualiausių forume  keltų klausimų, – kur plauks investicijos, bus kuriamos naujos darbo vietos, kaip padėti vystytis verslui?  Renginyje dalyvavo savivaldybių merai, verslininkai, VšĮ „Investuok Lietuvoje“, Laisvosios rinkos instituto, LR ūkio ministerijos, Lietuvos savivaldybių asociacijos,  kitų įstaigų ir organizacijų  atstovai.

         Pasak renginyje dalyvavusios VšĮ „Investuok Lietuvoje“ regionų plėtros koordinatorės Rugilės Andziukevičiūtės, kur investuotojai įsikurs, priklauso nuo daugybės kriterijų, tarp kurių svarbiausi – darbuotojų pasiūla ir reikalinga infrastruktūra.  Todėl savivaldos turi užtikrinti skaidrų ir spartų teritorijų planavimo ir leidimų išdavimo procesą, kryptingai tobulinti infrastruktūrą, atsižvelgti į regione veikiančio verslo poreikius.  Taip pat reikalinga, kad savivaldybės bendradarbiautų su vietinėmis ugdymo įstaigomis, kuriant mokymo programas, ruoštų darbo rinkai reikalingus specialistus. Svarbu ir tai, kad savivaldybės pačios įvertintų ir sugebėtų aiškiai pateikti turimus privalumus.

         Pabradėje sėkmingai verslą vykdančios įmonės „Intersurgical“ vadovas S. Žvirblis diskusijose akcentavo, kad viena iš pagrindinių problemų investicijoms įsisavinti – kvalifikuotos darbo jėgos ir socialinės infrastruktūros trūkumas. 

         Savivaldybės meras A. Klišonis renginyje turėjo galimybę diskutuoti su vienu iš forumo dalyvių, kandidatu į Kauno merus  V. Matijošaičiu. Kalbėta  apie Plungėje veikiančios „Vičiūnų“ įmonės darbuotojų paklausą, būsimų specialistų paruošimą Plungės technologijų  ir verslo mokykloje, apie planus statyti  naujus būstus dirbantiesiems ir pan.

         Po įkvepiančių  Birštono savivaldybės merės N. Dirginčienės ir Anykščių rajono  savivaldybės mero S. Obelevičiaus pasisakymų apie jų vadovaujamų savivaldybių turizmo plėtrą, grįžtančius iš užsienio jaunus žmones ir pan., Audrius Klišonis  buvo pakviestas pasidalyti mintimis apie Plungės rajono savivaldybės plėtros kryptis, įgyvendinamus ir planuojamus įgyvendinti projektus. Glaustai pristatęs   nuveiktus darbus Plungės M. Oginskio dvaro sodyboje, pėsčiųjų – dviračių takais apjuostą Platelių ežerą, patraukliausius rajone veikiančius traukos objektus, pasinaudodamas proga meras renginio dalyvius pakvietė į gegužės mėnesį įvyksiantį restauruotų M. Oginskio rūmų atidarymo renginį bei į X tarptautinį Mykolo Oginskio festivalį.

 

Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja

Žaneta Piepalienė

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.